کیش تاوان وعده‌های پوشالی را پس می‌دهد

به گزارش پایگاه خبری آماج و به نقل از ایلنا : مرتضی بلوکی،‌ فعال رسانه _  برای برگزاری مسابقات جام جهانی 2022 جلسات بسیاری در کشور به خصوص در جزیره کیش با حضور مسئولان ذی ربط برگزار شد تا کشور از این فرصت طلایی، بهره لازم را در عرصه ارزآوری و جذب توریست ببرد؛‌ اما در نهایت چی شد؟

دستاورد جزیره کیش پس از این همه کش و قوس، پزهای مدیریتی چه شد؟ عایدی جام جهانی برای فعالان اقتصادی کیش چه بود؟ متاسفانه همانطور که بارها توسط برخی از رسانه ها تذکر داده شده بود که دستاورد کیش از جام جهانی ناپخته و غیر حرفه ای است، در نهایت در این زمان تنها وقت و هزینه اضافه صرف شد. تا کی باید این فرصت‌های طلایی برای کیش از بین برود. قبل از برگزاری مسابقات جام جهانی قطر برخی از مسئولان ذی ربط این رویداد را بهترین فرصت برای ارزآوری و رونق صنعت گردشگری می دانستند و عنوان می کردند جزیره کیش می‌تواند بهترین منطقه برای اسکان و گشت و گذار توریست‌های جام جهانی باشد؛ اما همانطور که پیش بینی می‌شد تمامی برنامه ها و جلسات تو خالی بود.

ماه ها و سال ها با وعده های تو خالی برخی از مدیران،‌ معاونان، وزرا و‌ دبیرخانه طی شد و در نهایت کیش و فعالان اقتصادی تنها چشم انتظار وعده های امیدبخش و بعضا تو خالی ماندند. همانطور که پتانسیل ها و توانمندی های بخش خصوصی در کیش هیچ وقت دیده نشده و همواره استفاده از بازوهای بخش خصوصی به معنای واقعی به کار گرفته نشده است. در واقع مشکلات امروز ما در کشور همینطور جزیره کیش، حاصل عدم توجه مسئولان به فرمایش مقام معظم رهبری به موضوعات و تذکرات راهبردی اقتصاد کشور است. همین بی توجه‌ها در ادوار مختلف به کشور و جزیره کیش لطمه وارد کرده است. تا جایی که دیگر کمتر کسی می تواند وعده های امیدوار کننده مسئولان در مناطق آزاد و همینطور جزیره کیش امیدوار باشد چرا که فعالان اقتصادی و کیشوندان مدت ها است حال خوشی ندارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 2 =

دکمه بازگشت به بالا