کرونا آمار جراحی زیبایی بینی را کاهش نداد

به نقل از اماج –  فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی: آمار جراحی‌های زیبایی بینی باوجود شیوع کرونا، چندان روند کاهشی نداشته است.

کرونا آمار جراحی زیبایی بینی را کاهش ندادبه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و سلامت گروه علمی فرهنگی هنری خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی انجمن جراحی پلاستیک و زیبایی ایران؛ فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی با اشاره به اینکه آمار جراحی‌های زیبایی بینی برغم شیوع کرونا، روند چندان کاهشی نداشته است، گفت: پیشنهاد پزشکان برای دختران برای انجام جراحی بینی ۱۶ سال تمام و برای پسر‌ها ۱۸ سال تمام است.

آقای دکتر شهریار لقمانی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در آستانه برگزاری سومین میزگرد (وبینار) ماهانه بزرگان رینوپلاستی ایران درباره روند جراحی‌های بینی در کشور گفت: گرچه شیوع بیماری کرونا بر آمار جراحی‌های زیبایی بینی تاثیر داشته، ولی این تاثیر شدید نبوده است.
وی با اشاره به اینکه جراحی بینی هم اکنون در کشور ما تبدیل به یک رفتار مورد قبول و یک هنجار شده است، گفت: جراحی بینی در کشور ما هم اکنون مرز و محدودیت جنسیتی، اقتصادی و سنی ندارد و زنان و مردان در شرایط اقتصادی مختلف و سنین مختلف متقاضی انجام جراحی زیبایی بینی هستند.این فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی درباره مخاطرات عمل رینوپلاستی گفت: ابتدا بهتر است خطر تعریف شود، اگر منظور خطر جانی است؛ ریسک و خطر جانی در این عمل بسیار پایین است و درحد اعمال کوچک الکتیو است، ولی گاهی درصد کمی از بیماران رضایت لازم را نسبت به نتیجه ظاهری جراحی زیبایی بینی ندارند، در این مورد باید به این نکته توجه داشت که بخش بزرگی از بیماران ناراضی، به این نکته توجه ندارند که نمی‌توان برای همه افراد یک نوع جراحی زیبایی بینی را انجام داد، زیرا بسته به ضخامت پوست بینی و نسبت‌های صورت نتیجه مورد انتظار متفاوت شود.

البته باید توجه شود که جراحی زیبایی بینی عمل دشوار و پیچیده‌ای است که نیاز به علم روز و تجربه کافی دارد و متقاضیان این عمل بهتر است در انتخاب جراح دقت بالا داشته باشند تا کمتر دچار نارضایتی شوند.

آقای دکتر شهریار لقمانی درباره حداقل سن مناسب برای انجام جراحی بینی گفت: این مسأله در جوامع مختلف بر اساس میانگین سن بلوغ متفاوت است. در کشور ما پیشنهاد اکثر جراحان پلاستیک برای دختران برای انجام جراحی بینی حداقل ۱۶ سال تمام و برای پسر‌ها حداقل ۱۸ سال تمام است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

دکمه بازگشت به بالا