ششمین سالگرد شهادت یکی از رهبران برجسته (ائتلاف) آقای سید علی موسوی (ابوهادی ) رضوان الله علیه.

بیانیه جنبش یاران جوانان انقلاب 14 فوریه بحرین به مناسبت ششمین سالگرد شهادت یکی از رهبران برجسته (ائتلاف) آقای سید علی موسوی (ابوهادی ) رضوان الله علیه.

به گزارش پایگاه خبری آماج : قال تعالی : ( وَمَنْ يُهَاجِرْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ يَجِدْ فِي الأَرْضِ مُرَاغَمًا كَثِيرًا وَسَعَةً وَمَنْ يَخْرُجْ مِنْ بَيْتِهِ مُهَاجِرًا إِلَى اللَّهِ وَرَسُولِهِ ثُمَّ يُدْرِكْهُ الْمَوْتُ فَقَدْ وَقَعَ أَجْرُهُ عَلَى اللَّهِ وَكَانَ اللَّهُ غَفُورًا رَحِيمًا) الآية 100/سورة النساء/صدق الله العلي العظيم ) وکسی که در راه خدا از وطن چشم پوشی کند و مهاجرت می کند ، اگربه موانعی بر می خورد به گشایش هایی نیرز برخورد می نماید و کسی که هجرت کنان از خانه خویش به سوی خدت ورسولش درآید و درهمین بین مرگش فرارسد ، پاداشش به عهده خدا افتاده و مغفرت ورحمت کارخدا وصفت او است . (آیه 100 سوره مبارکه النساء )

روز پنجشنبه 15 بهمن 1394 ، مبارز بزرگ جناب آقای سید علی الموسوی الساری (ابوهادی) یکی از رهبران برجسته ائتلاف جوانان انقلاب 14 فوریه ، خبرنگار توانمند بحرینی و خبرنگار شبکه خبری العالم پس،از انجام عمل جراحی پیوند کبد، در شهر مقدس نجف عراق بر اثر عارضه در وضعیت جسمانی ورنج او از بیماری سلول داسی شکل به شهادت رسید . شهید (ابوهادی) از برجسته ترین رهبران میدانی انقلاب 14 فوریه بود و همراه با همرزمان انقلابی و فعال مکتبی در رهبری نهضت انقلابی برای رهایی مردم بحرین از چنگال ظلم و ستم و استبداد رژیم آل خلیفه مشارکت فعال داشت . این شهید همچنین یکی از برجسته ترین و مکتبی ترین شخصیت های رسانه ای بود که در کنار مجاهدت و جهاد در میدان ها و عرصه های مختلف در جریان انقلاب 14 فوریه به پوشش وقایع این انقلاب شکوهمند ، در بحرین از بدو پیدایش آن می پرداخت .

در نتیجه، توسط سرویس‌های اطلاعاتی رژیم متجاوز، اشغالگر و غاصب آل خلیفه در بحرین مورد آزار و اذیت و تهدید به مرگ قرار گرفت که او را مجبور به ترک بحرین کرد. همان طوری که اشاره شد به لطف خداوند و عنایات او به طور معجزه آسایی بحرین را ترک کرد و با قدرت توانست به جهاد و مبارزه خود ادامه دهد و کار خود را در شبکه خبری العالم استمرار بخشید . وی قبل از هر چیز حوادث انقلاب مردم بحرین را پوشش می داد و شبانه روز برای رسیدن به آرمان های مردمش برای آزادی، سربلندی، عزت و حق تعیین سرنوشت به تلاشش ادامه می داد . فرمانده شهید ابوهادی یکی از بارزترین نمادهای جنبش ائتلاف 14 فوریه و از اولین بنیانگذاران مقاومت بحرین و از محرکان اصلی مناطق ، روستاها و شهرها بود که شبانه روز به هماهنگی ، آموزش و بسیج آزادی خواهان، انقلابیون و رهبران میدانی ادامه می داد . علاوه بر همه این ها دوران فرماندهی شهید (ابوهادی) دورانی طلایی برای حرکت گسترده وسنگین در تمام عرصه های انقلابی بود و تشییع پیکر مطهرایشان علیرغم محاصره شهر سار در بحرین ، تشییع جنازه ای باشکوه در شب، تنها گواه ساده ای از نقش و اهمیت آن چیزی است که این شهید برجسته تقدیم می کرد . مردان و شاگردان شهید (ابوهادی) در خط مقدم تشییع جنازه ایشان حضور داشتند ، همچنین لازم به ذکر است که اولین نمازی که بر پیکر ایشان اقامه شد ، در حرم حضرت امیرالمومنین علی (علیه السلام) در نجف اشرف به امامت مرجع تقلید حضرت آیت الله محقق، جناب حاج شیخ محمد سند البحرانی بود .

بنابراین جنبش یاران جوانان انقلاب 14 فوریه بحرین ، در ششمین سالگرد شهادت آن شهید والامقام، بار دیگر این ضایعه اسفناک را به خانواده محترم شهید ، ملت آزاده، انقلابی و مقاوم بحرین و یارانش در انقلاب 14 فوریه و سایر همرزمان راه جهادی او در نیروهای انقلابی، رهبران مخالف ، همراهان و همکارانش در واحد اخبار شبکه العالم، تسلیت می گوید . از خداوند متعال خواستاریم که شهید ما و آن فقید عزیزمان را به رحمت واسعه خود در بهشت برین و پهناورش وارد کند و همه انقلابیون قهرمان و مبارز مقاومت راه و رویکرد مکتبی اش را ادامه داده و اقدامات مکتبی، انقلابی، رسانه ای و سیاسی او را الگو و چراغ راه خود قرار داده وادامه دهند . شهید عزیزمان (ابوهادی) علیرغم آن که از درد بیماری سخت رنج می برد ، اما لحظه ای از جهاد و انقلاب و ادامه کار رسانه ای و پوشش لحظه به لحظه انقلاب مردمی بحرین دریغ نمی کرد و خسته و بی حوصله نمی شد . پس از مهاجرت به ایران و مدتی به محل کار خود در بیروت و سپس به محل کار خود در شبکه خبری العالم در ایران پیوست . او گهگاه یاران خود را خطاب به سران «ائتلاف» خطاب می کرد و آخرین آنها قبل و بعد از برق گرفتگی بر بالین بیمارش بود . ما به راه آزادی تا سرنگونی رژیم آل خلیفه ادامه خواهیم داد تا به آرزوهای مردم انقلابی بحرین برای حق تعیین سرنوشت و انتخاب نوع نظام سیاسی که می خواهند و آرزو دارند دست یابیم . مجاهد قهرمان و شهيد آقای سيد علي الموسوي همان گونه كه از مدت كوتاهي که او را می شناختيم همواره اهل تلاش و جهاد و پرانرژی بود

و در داخل بحرين با همرزمان انقلابی ارتباط برقرار می كرد و وظيفه مکتبی و انقلابي خود را به نحو شایسته ای انجام می داد .
از سوی دیگر، علیرغم تعقیب و گریز مزدوران ، نوچه ها و خبرچینان دستگاه اطلاعاتی رژیم استبدادی، شبانه روز حقایق و رویدادهای انقلاب 14 فوریه را پوشش می داد . او گاهی از خانه ای به خانه دیگر و از پشت بامی به پشت بامی به منظور پنهان شدن یا فرار از حملاتی وتهدید شدن به مرگ که به او انجام شد ، نقل مکان می کرد . سید شهید موسوی دارای شجاعت، دلاوری، بزرگواری و کار انقلابی مستمر بود و خدمات بزرگی را به همرزمان خود و نیروهای مخالف و رهبران ارائه کرد که زبان از ذکر آن عاجز می باشد .

شهید (ابوهادی) با وجود تروریسم، ظلم و دیکتاتوری که از سوی ستمگر فاشیست ، فرعون و یزید دوران سفیانی و مروانی، حمد بن عیسی آل خلیفه بر مردم بحرین روا می دارد ، به راه خود و راهی را که به آن اعتقاد داشت ادامه می داد .
از این رو، جنبش یاران جوانان انقلاب 14 فوریه از آحاد مردم بحرین، جوانان و رهبران انقلابی و تمامی نیروهای انقلابی و نیروهای سیاسی و مکتبی بحرین می خواهد که شهید مبارک آقای سید علی موسوی را الگو و راهنما و چراغ فروزان خود قرار دهند . مردم ما باید یاد و خاطره این شهید دلاور را گرامی بداریم ، زیرا ملتی که شهدا، قهرمانان و رهبران خود را تجلیل و تکریم کند ، ملتی است که هرگز نمی میرد .

ائتلاف جوانان انقلاب 14 فوریه در بیانیه ای که به یاد او و در اولین روزهای شهادتش توسط شبکه خبری العالم در روز شنبه 8 فوریه 2014 منتشر شد از شهدای فداکار انقلاب و مجاهدان دلاوری که در حین انجام وظیفه انقلابی خود و در راه خدمت به مردم به پروردگار پیوستند تجلیل کرد و شهادتش را تسلیت گفت . این ائتلاف افزود : ” شهید ابوهادی” از نخبگان مجاهدی است که در خدمت به مردم بحرین و حمایت از انقلاب آنها در برابر ظلم وستم رژیم آل خلیفه و اشغالگری رژیم آل سعود از هیچ کوششی دریغ نکرد و او را با بیان اینکه او با عزم خود برای رسیدن به اهداف انقلاب مندرج در «منشور وپیمان مروارید» با جهاد و صبر و پشتکار مردانه به راه خود ادامه داد تا مردان آینده به راهش ادامه دهند .

جنبش یاران جوانان انقلاب 14 فوریه
منامه – بحرین
5 فوریه 2022 برابر با 16 بهمن ماه 1400 شمسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 5 =

دکمه بازگشت به بالا