روزانه ۲۰۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های تهران بستری می‌شوند

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به بستری روزانه ۲۰۰۰ بیمار جدید در بیمارستان‌های استان تهران از وجود ۱۰۷ پایگاه واکسیناسیون کرونا در پایتخت خبر داد.
به نقل از آماج ؛ علیرضا زالی امروز در مراسم افتتاح مرکز جامع واکسیناسیون ارتش اظهار داشت: اگر سهمیه واکسن کرونای تهران افزایش پیدا کند مشکلی در تزریق واکسن کرونا نداریم و در حال حاضر 107 پایگاه تجمیعی واکسیناسیون کرونا در پایتخت داریم و 77 هزار دوز واکسن کرونا در روز گذشته تزریق شد و این آمار قابل افزایش است.

وی درباره وضعیت کرونا در تهران گفت: حدود 9400 بیمار بستری در استان تهران داریم که از این تعداد، 2600 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و روزانه حدود 2000 بیمار جدید در بیمارستان‌های تهران بستری می‌شوند.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلانشهر تهران افزود: علاوه بر 9400 بیماری که در بیمارستان‌ها بستری هستند، روزانه حدود 4200 بیمار از خدمات بستری موقت استفاده می‌کنند.

زالی ادامه داد: روزانه بیش از 20 هزار مراجعه کننده سرپایی به مراکز بهداشتی و درمانی داریم و علیرغم این‌که روز گذشته 1600 بیمار ترخیص کردیم؛ هنوز تعداد بیماران بستری از میزان ترخیص شدگان بیشتر است.

امیر خلبان علی عفیف، جانشین هوانیروز ارتش نیز در ادامه در این مراسم اظهار کرد: از روزهای اول بروز بیماری ارتش در تمام استان ها به کمک وزارت بهداشت آمدند و به عنوان مثال اولین بیمارستان صحرایی در اصفهان راه اندازی شد.

وی افزود: بیمارستان دوم هم در استان سیستان و بلوچستان افتتاح شد که در حال حاضر مشغول ارایه خدمت به بیماران کرونایی است.

در ادامه قباد شمس الدینی، مدیرکل بهداشت، امداد و درمان هوانیروز نیز درباره صد و هفتمین مرکز واکسیناسیون کرونای تهران گفت: این مرکز تجمعی واکسیناسیون کرونا با تزریق 100 دز در روز کار خود را آغاز کرده و درحال حاضر این تعداد به 500 دز رسیده است.

وی یادآور شد: سایر مجموعه های ارتش از جمله نیروی زمینی و آجا و همچنین شبکه بهداشت شمیرانات همکاری لازم را برای ارتقای ظرفیت می‌کنند.

مدیرکل بهداشت، امداد و درمان هوانیروز ادامه داد: با تهیه واکسن مورد نیاز ما می توانیم ظرفیت را هزار دز در روز افزایش دهیم به عبارتی امکانات و زیرساخت‌ها برای تزریق هزار دز در این مرکز فراهم است و با تامین واکسن از سوی وزارت بهداشت، ما امکان افزایش تزریق را داریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =

دکمه بازگشت به بالا