تسویه حساب جنجالی زنیت با سردار آزمون

چرا باشگاه زنیت مانع آمدن سردار آزمون به اردوی تیم ملی شد؟

سردار آزمون اولین بازیکنی بود که خبر ابتلایش به کووید 19 منتشر شد تا اردوی تیم ملی پیش از بازی با عراق و امارات تحت تاثیر این خبر قرار بگیرد.

خبر ابتلای آزمون به ویروس کرونا حتی مسئولان باشگاه زنیت روسیه را هم به شدت عصبانی کرد، چراکه آنها معتقدند سردار بدون هماهنگی‌شان برای امضای قرارداد با لورکوزن به آلمان رفته و به همین خاطر کووید 19 گرفته است و البته از قرارداد آزمون با لورکوزن چیزی به باشگاه زنیت نمی رسد و سردار به عنوان بازیکن آزاد به آلمان رفته است.

سردار دو تست داده که جواب هر دو مثبت شده و این یعنی او قطعا در لیست دیدار با عراق جایی نخواهد داشت. با این وجود سومین تست کرونای سردار آزمون در امارات با پاسخ منفی همراه بوده است تا این بازیکن مشکلی برای پایان دادن به قرنطینه، حضور در تهران و همراهی تیم ملی نداشته باشد اما مطمئنا او در شرایط بازی نیست.

با این حال باشگاه زنیت سعی کرد قرارداد سردار با لورکوزن را با ممانعت از خروج این بازیکن از روسیه جبران کند، باشگاه زنیت که بابت جدایی سردار آزمون و عقد قراردادش به صورت بازیکن آزاد همچنان شاکی است، مجوز خروج از قرنطینه را به مهاجم ملی‌پوش ایرانی نداده است.

مدیران باشگاه زنیت معتقد هستند که این مهاجم ایرانی علیرغم منفی شدن تست کرونا با توجه به مصدومیت جزیی که با آن روبه‌رو است از سفر به تهران پرهیز کند و در روسیه بماند.

مجتبی خورشیدی سرپرست تیم ملی در گفتگویی و در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره آخرین وضعیت سردار آزمون گفت: ” جواب تست کرونای آزمون منفی شده اما زنیت به این دلیل که سردار پس از مصدومیتش با این تیم تمرین نکرده و نگران سلامتی اش هستند، با حضورش در اردوی تیم ملی مخالفت کرده است. مکاتبات را انجام داده و در این مورد به فیفا هم نامه زدیم و منتظر حواب هستیم.تست آزمون ابتدا مثبت بود اما برای ما تست منفی فرستاده و به استناد همین تست می‌گوییم باید به اردوی تیم ملی بیاید و در خدمت ما باشد.”

آنچه مشخص است فعلا باشگاه زنیت روسیه با وجود مکاتباتی که از سوی فدراسیون فوتبال انجام شده است، اما هنوز اجازه خروج به سردار آزمون نداده است، البته ناگفته نماند مهاجم ایرانی زنیت در این مدت مصدوم بوده و در صورت رسیدن به تهران مشخص نیست که می تواند تیم ملی را همراهی کند یا نه.

خبرهای رسیده حاکی از این است علاوه بر اینکه باشگاه زنیت از عقد قرارداد سردار آزمون با لورکوزن آلمان شاکی و ناراحت است اما به نظر می‌رسد طبق ادعای باشگاه روسی، قدراسیون فوتبال مکاتبات با این باشگاه را جهت دعوت از سردار آزمون به موقع انجام نداده تا حالا با منفی شدن تست سوم او نتواند تیم ملی را در جشن صعود به جام جهانی فعلا همراهی کند.

منبع: فوتبالی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 10 =

دکمه بازگشت به بالا