بیانیه هیئت امنای انجمن ملی همبستگی عشائر عراق در خصوص حوادث منطقه المقدادیه و نهر الامام عراق

بسم الله الرحمن الرحیم
به گزارش پایگاه خبری آماج – بیانیه هیئت امنای انجمن ملی همبستگی عشائر عراق در خصوص حوادث منطقه المقدادیه و نهر الامام عراق
باردیگر بوی تروریسم و خشونت با انفجارهای انتحاری در سرزمین عزیز ما به مشام می رسد . این حوادث باعث گردید تعدادی از هم میهنان ما از طوائف ، اقوام ومذاهب مختلف به شهادت برسند و بار دیگر ثابت کرد ، کشمکش های سیاسی و فساد اداری گسترده همراه با ضعف دستگاه های اطلاعاتی و خلأ های امنیتی موج دیگری از خرابی و نابودی را برای همگان به ارمغان خواهد آورد . این حوادث ما را به نقطه آغازین کشمکش ها ، ترورسیم سازمان یافته و جان باختن انسان های بی گناه که ابتدای آن از استان دیالی آغاز شده ، تا حوادث تروریستی اخیر در منطقه المقدادیه و روستاهای اطراف این مناطق ادامه داشته است بازخواهد گرداند . تمامی این این ها همراه با آواره شدن ومهاجرت برخی از اهالی این مناطق به عمق فاجعه انسانی خواهد افزود . این اتفاقات نشان داد بر خلاف ادعای برخی ها تروریسم و تروریست های دست نشانده از ماه خیلی هم دور نشده است . آنها هیچ رنگ ،نشانه ودینی ندارند و قربانیان آنها همواره از میان افراد بی گناه و بی دفاع و زیربناهای کشور هستند .
ما در انجمن ملی همبستگی عشائر عراق ،این گونه اقدامات تروریستی را که در راستای پروژه ننگین اشغالگری بیگانگان رقم می خورد را به شدت محکوم کرده و باردیگر تاکیید می کنیم مسئولیت این اقدامات برعهده رهبران جریان های سیاسی ، دولتمردان و مقامات امنیتی می باشد .
ملت شریف ما از اقدامات بی اثر و وعده های پوشالی دولتمردان خسته و مأیوس گشته اند ، کمیته های حقیقت یاب و تحقیقات چه پاسخی داده و می دهند؟! ، این کمیته ها مشکوک هستند و از تشخیص حقیقت یا عاجز هستند ویا بیان واقعیت ها را کتمان می کنند .
از سازمان ملل متحد می خواهیم سریعاً نسبت به ارسال کمیته های حقیقت یاب واقعی و مستقل اقدام فوری نماید و به خانوده های قربانیان در درجه اول و به مردم عراق در درجه دوم درخصوص مسئولیت اقدامات تروریستی و عوامل اجرای این جنایت ها گزارش و توضیح کامل دهند . و پس از آن عوامل ، بانیان ومقصران را به عدالت و دادگاه های جنایی بین المللی معرفی و محاکمه نمایند تا اینکه به سزای اعمال خود رسیده و بخشی از خسارات های وارده را جبران نمایند و ابعاد گسترده کشمکش های داخلی و خارجی را فروکش نماید .
خداوند متعال عراق و ملت آن را از بدخواهان محافظت نماید !
هیئت امنای انجمن ملی همبستگی عشائر عراق
سه شنبه 2021/11/2 میلادی برابر با 1400/8/11

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 5 =

دکمه بازگشت به بالا