برگزاری تجمع اعلام همبستگی با ملت بحرین توسط مردان و نیروهای مقاومت مردمی عراق

جنبش یاران جوانان انقلاب 14 فوریه بحرین ، برگزاری تجمع اعلام همبستگی با ملت بحرین ، که توسط مردان و نیروهای مقاومت مردمی عراق در میدان الواثق بغداد برگزار نمودند را می ستاید .

بسم الله الرحمن الرحیم

قال الله سبحانه وتعالى :

به گزارش پایگاه خبری آماج : (إِنَّمَا جَزَاء الَّذِينَ يُحَارِبُونَ اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَيَسْعَوْنَ فِي الأَرْضِ فَسَادًا أَن يُقَتَّلُواْ أَوْ يُصَلَّبُواْ أَوْ تُقَطَّعَ أَيْدِيهِمْ وَأَرْجُلُهُم مِّنْ خِلافٍ أَوْ يُنفَوْا مِنَ الأَرْضِ ذَلِكَ لَهُمْ خِزْيٌ فِي الدُّنْيَا وَلَهُمْ فِي الآخِرَةِ عَذَابٌ عَظِيمٌ) [سورة المائدة ـ الآية ٣٣]. صدق الله العلي العظيم
سزای کسانی که با {دوستداران } خدا و پیامبر او می جنگند و در زمین به فساد می کوشند ، جز این نیست که کشته شوند یا بر دار مجازات آویخته گردند ، یا دست وپایشان در خلاف جهت یکدیگر بریده شود یا از آن سرزمین تبعید گردند . این ، رسوایی آنان در دنیاست و در آخرت عذابی بزرگ خواهند داشت .
(آیه 33 سوره مبارکه المائده) .

جنبش یاران جوانان انقلاب 14 فوریه از برگزاری مراسم گسترده ای که توسط دفتر بغداد ائتلاف انقلاب 14 فوریه در بحرین و با هماهنگی برادران و مردان نیروهای مقاومت مردمی، جناح های مقاومت اسلامی و حشد الشعبی عراق ، در بعدازظهر روز جمعه 24/10/1400 همراه با تظاهرات گسترده مردمی در میدان الواثق بغداد و در راستای اعلام همبستگی با مردم بحرین، محکومیت و رد حکم اعدام این دو جوان بحرینی جعفر سلطان و صادق ثامر که توسط دادگاه تجدیدنظر عربستان صادر شده را می ستاید .
در این گردهمایی بزرگ ، اقشار مختلف مردمی جناح های مقاومت اسلامی که از جنبش عصائب اهل الحق، گردان های سیدالشهدا، جنبش النُجَباء، سازمان بدر، لشکر الطفوف و تعدادی از اقشار نیروهای مقاومت ، برگزار شد ، حاضران خواستار آزادی زندانیان بحرینی در زندان‌های عربستان، لغو احکام اعدام، کوتاه شدن دست حاکمیت عربستان و امارات بر بحرین و مداخله در امور داخلی این کشور شدند . حاضران و نیروهای مقاومت مردمی شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آل سعود، مرگ بر آل خلیفه و مرگ بر حاکمان امارات و رّد عادی سازی با رژیم صهیونیستی سر دادند .

جمعی از شاعران نیز با ارائه اشعار انقلابی از انقلاب مردم بحرین و مطالبات آزادی خواهانه ، سربلندی و عزّت آنان حمایت کرده و خواستار رهایی مردم بحرین از ظلم و ستم و رفتارهای ناعادلانه رژیم آل خلیفه و خواستار خروج تمامی ارتش های متجاوز و اشغالگر از بحرین شدند . همچنین از نقش و مقام شهید فقیه حضرت آیت الله نمر باقر النمر (رضوان الله تعالی علیه) به دلیل دفاع از انقلاب مردم بحرین و ارائه مطالبات به حق آنان و محکومیت مداخله رژیم سعودی ، توسط نیروهای سپر شبه جزیره برای سرکوب انقلاب مردمی و جهاد و نبرد تاریخی و نقش بی بدیل سردار دل ها شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس در مبارزه با گروهک تروریستی داعش و نابودی این شیاطین با ارسال پیام و بیانیه ای تجلیل کردند .

گروهی از رهبران شاخه های مقاومت اسلامی عراق با ایراد سخنرانی هایی، تایید حکم اعدام دو جوان بحرینی توسط دادگاه تجدید نظر سعودی را که به صورت ناعادلانه، دروغین و در راستای انتقام از انقلاب عظیم مردمی که توسط مردم بحرین انجام شد را محکوم کردند ، چراکه رژیم آل خلیفه در شرف سرنگونی و سقوط می باشد . حجت الاسلام والمسلمین سید محمد الطبطبایی، معاون دبیرکل عصائب اهل الحق، طی سخنانی احکام اعدام ناعادلانه این دو جوان بحرینی و آنچه که رژیم آل خلیفه در زمینه بی عدالتی و آزار شهروندان شیعه در استان های القطیف و الاحساء عربستان و مردم بحرین و یمن انجام می دهد را محکوم کرد و خواستار پایان دخالت های رژیم سعودی در بحرین و کشورهای محور مقاومت شد و از شرکت کنندگان در این گردهمایی همبستگی با مردم بحرین خواست با سردادن شعار “مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آل سعود و مرگ بر آل خلیفه” و سردادن شعار “نه ، نه به آمریکا ” و” نه ، نه به اسرائیل ” جنایات ستمگران را محکوم کنند . حاج نصر الشمری، معاون دبیرکل جنبش النُجَباء طی سخنانی ضمن محکوم کردن تایید حکم اعدام این دو جوان به نام آقایان جعفر سلطان و صادق ثامر از سوی دادگاه تجدید نظر رژیم سعودی، خواستار آزادی آنها شد . و در همبستگی با مردم بحرین و انقلاب مردمی آنها و مطالبات عادلانه و مشروع آنها و محکومیت مداخله نظامی آشکار عربستان در بحرین و دخالت های آنها همراه با دولت امارات علیه مردم یمن، سوریه و عراق سخنانی ایراد نمود .

ابوجعفر الدراجی رئیس مرکز فرهنگی ابومهدی المهندس عراق در سخنانی خواستار لغو حکم اعدام ناعادلانه این دو جوان بحرینی و آزادی آنها و توقف دخالت های عربستان سعودی در بحرین شد و از سابقه تاریخی ، فرهنگی و علمی کشور بحرین در تربیت عالمان دینی ودانشمندان در دوران محتلف تمجید نمود و اشاره کرد که بحرین به دلیل جایگاه علمی وفقهی و افتخار داشتن فقهاء و مجتهدان برجسته به شهر نجف اشرف کوچک معروف بوده است .

در پایان این گردهمایی ، مجاهد برجسته دکتر عبدالامیر العبودی به ایراد سخنرانی کرد و در آن به ضرورت دفاع از مستضعفان در نقاط مختلف جهان به ویژه نارضایتی و مطالبات برحق مردم بحرین پرداخت و از حضور گسترده مردم و اقشار مختلف نیروهای مقاومت مردمی عراق در این گردهمایی و اعلام همبستگی با خواسته‌ های مردم بحرین در انقلاب خود علیه بی‌عدالتی، ظلم و دیکتاتوری آل خلیفه تقدیر کرد و احکام ناعادلانه اعدام دو جوان بحرینی و بی‌عدالتی صادره از سوی دادگاه تجدید نظر سعودی را محکوم نمود و خواستار آزادی آنها و پایان مداخله عربستان در بحرین شد .

وی همچنین خطاب به جمعیت حاضر در میدان الواثق بغداد گفت : ما روی سیاست مداران حاضر در منطقه سبز بغداد برای دفاع از خواسته های عادلانه مردم بحرین حساب نمی کنیم، زیرا آنها به دنبال غنایم و دستاوردها و بازی های سیاسی خود هستند و هنوز موضع گیری شفاف و سازنده ای برای دفاع از مردم بحرین که در معرض اعدام، کشتار، شکنجه، نقض گسترده حقوق بشر، و هتک حرمت نوامیس و مقدسات قرار گرفته اند ، اتخاذ نکرده اند . از این رو مردم مبارز، مؤمن و برادر بحرینی ، چشم امید به مردم عراق دارند تا از خواسته های عادلانه و برحق آنان دفاع کنند و در کنار آنها بایستند و از آنها را برای رسیدن به اهداف و آرزوهایشان حمایت کنند .

دکتر العبودی افزود مردم بحرین برای رسیدن به آرزوی آزادی ، سربلندی و عزت خود فداکاری ها و جان فشانی های بزرگی کردند که در راه و اهداف ، ده ها و صدها نفر از فرزندان و عزیزانشان به ناحق اعدام شدند و امروز دادگاه تجدید نظر رژیم سعودی درتایید رای صدور احکام اعدام علیه دو تن از فرزندانشان ، همچنان مردم بحرین مورد حمله شدید رژیم آل خلیفه و آل سعود قرار دارند .

حاضران و تجمع کنندگان در میدان الواثق بغداد با تظاهراتی در داخل میدان راهپیمایی کردند که در آن از مطالبات مردم بحرین و انقلاب آنها و همچنین بسیج مقدس مردمی و مرجعیت عالی دینی در نجف حمایت کردند و اقدامات ناعادلانه رژیم حاکم در عربستان سعودی را محکوم نمودند .

در پایان ، ما به احکام الهی در مورد رسیدگی وقصاص جنایتکاران، ستمکاران و مفسدین روی زمین، مانند رژیم های آل خلیفه و آل سعود و کسانی که با خدا و رسولش می جنگند و برای گسترش فساد در زمین می کوشند، یقین راسخ داریم. خداوند آنها را به عذاب دنیا قبل از عذاب آخرت هلاک می کند و حکومت و سلطنتشان به پایان می رسد و سزای آنها همان است که پروردگار عزیز ما در آیه 33 سوره مائده فرموده است : (إِنَّمَا جَزَاء الَّذِينَ يُحَارِبُونَ اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَيَسْعَوْنَ فِي الأَرْضِ فَسَادًا أَن يُقَتَّلُواْ أَوْ يُصَلَّبُواْ أَوْ تُقَطَّعَ أَيْدِيهِمْ وَأَرْجُلُهُم مِّنْ خِلافٍ أَوْ يُنفَوْا مِنَ الأَرْضِ ذَلِكَ لَهُمْ خِزْيٌ فِي الدُّنْيَا وَلَهُمْ فِي الآخِرَةِ عَذَابٌ عَظِيمٌ) سزای کسانی که با {دوستداران } خدا و پیامبر او می جنگند و در زمین به فساد می کوشند ، جز این نیست که کشته شوند یا بر دار مجازات آویخته گردند یا دست وپایشان در خلاف جهت یکدیگر بریده شود یا از آن سرزمین تبعید گردند . این ، رسوایی آنان در دنیاست و در آخرت عذابی بزرگ خواهند داشت .

و خداوند متعال تقدیر و فرمان خود را برای نابودی پادشاهان و ظالمان تاریک صفت و ستمکاران آل سعود و آل خلیفه و امارات به ما نشان خواهد داد، همانطور که پادشاهان ستمگر گذشته را نابود کرد و دیگران را جانشین آنان قرار داد . همان گونه که خداوند متعال در آیه 43 سوره فاطر می فرماید : ( اسْتِكْبَارًا فِي الْأَرْضِ وَمَكْرَ السَّيِّئِ وَلَا يَحِيقُ الْمَكْرُ السَّيِّئُ إِلَّا بِأَهْلِهِ فَهَلْ يَنظُرُونَ إِلَّا سُنَّتَ الْأَوَّلِينَ فَلَن تَجِدَ لِسُنَّتِ اللَّهِ تَبْدِيلًا وَلَن تَجِدَ لِسُنَّتِ اللَّهِ تَحْوِيلًا ) این ها همه به خاطر استکبار وتکبر و نیرنگ های بدشان بود ، اما این نیرنگ ها تنها دامان صاحبانش را می گیرد . آیا آنها چیزی جز سنت پیشینیان و ( عذاب های دردناک آنان ) را انتظار دارند ؟! . هرگز برای سنّت الهی تغییری نمی یابی !

جنبش یاران جوانان انقلاب 14 فوریه
منامه – بحرین بزرگ اشغال شده
15 ژانویه 2022 میلادی برابر با 25 دی ماه 1400

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا