پیش‌بینی قیمت خودرو در فصل بهار

با تصمیم شورای رقابت بنا شده است که بهای خودروهای کارخانه‌ای از بهار امسال گران شود اما به گفته رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو، این موضوع موجب افزایش قیمت خودرو در بازار آزاد نمی‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، روز گذشته رضا شیوا، رئیس شورای رقابت گفته بود: «قطعا در سه ماه نخست سال ۱۴۰۰ قیمت خودروهای داخلی تولید شده در کارخانه‌ها افزایش قیمت خواهد داشت.» این اتفاق نگرانی‌های تازه‌ا برای صعود قیمت خودرو در بازار آزاد ایجاد کرده است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو در واکنش به این موضوع به تجارت‌نیوز گفت: با افزایش قیمت خودروهای کارخانه‌ای خودرو در بازار آزاد گران نمی‌شود و این مساله دو علت دارد. نخست اینکه در حال حاضر تقاضایی برای خرید خودرو وجود ندارد و دومین دلیل این است که فعلا قیمت دلار نوسان ندارد.

سعید موتمنی ادامه می‌دهد: این تصمیم زمانی در بازار اثر روانی دارد که قیمت دلار مدام در نوسان باشد و  پیش‌بینی می‌کنیم قیمت خودرو تا سه ماه آینده روند ثابتی دارد.

قیمت خودرو در فروردین ماه نسبت به اسفند چقدر تغییر داشت؟ رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو در پاسخ به این پرسش گفت: بازار خودرو آرام است و بهای خودرو نسبت به یک ماه گذشته تغییری نداشته است.

به اعتقاد او، چنانچه تولید و عرضه خودرو از سوی خودروسازان افزایش داشته باشد، قیمت خودرو در بازار طی ماه‌های آینده ارزان‌تر می‌شود.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو می‌گوید: امروز پراید ۱۳۱ با قیمت ۱۰۶ میلیون تومان فروخته شد. پراید ۱۱۱ با قیمت ۱۲۴ میلیون تومان داد و ستد شده است. قیمت ۲۰۶ تیپ دو ۱۹۷ میلیون تومان عرضه شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 9 =

دکمه بازگشت به بالا