یادداشت علی پاك باخته گان زنجانی: درخواست از رئیس جمهور آینده

درخواست از رئیس جمهور آینده، توجه و جاری ساختن شبکه ی امن بلاکچین در همه ی شئونات فرهنگ، اقتصاد و آموزش و از سویی امکان بهره برداری رایگان شهروندان از زیر ساخت بلاکچین است.

به گزارش آماج، علی پاك باخته گان زنجانی مدير خانه بلاكچين ايران در یادداشتی تحت عنوان《 درخواست از رئیس جمهور آینده》با این پرسش آغاز می کند که در وضعیت خاص این روزها و سالی که آن را به نام جهش توليد با مشاركت مردم مزین کرده اند، چه شخصی و با چه هدفی می تواند سکان هدایت قوه ی مجریه را در دست بگیرد که هم اهداف کشور تحقق پیدا کند و هم اقتصاد بیمار کشور به شفای عاجل برسد تا مردم بتوانند زندگی راحت تری را تجربه کنند؟!

به نظرم چه خوب می شد اگر اولین فرمان ریاست جمهوری آینده اینگونه صادر می شد.

(بسمه تعالی

اولین فرمان رئیس جمهور منتخب مردم؛
با استعانت از الطاف الهی و به پشتوانه ی مردم خوب سرزمینم و به منظور رشد و شکوفایی دانش و تکنولوژی های روز دنیا، رفع عقب ماندگی، بلکه پیشتازی در عرصه های جهانی به عنوان اولین اقدام عملی به، همه ی ارکان دولت فرمان می دهم:

1.شبکه ی امن بلاکچین را در، همه ی شئونات فرهنگ، اقتصاد، آموزش جاری و ساری سازند.

2.امکان بهره برداری از زیر ساخت بلاکچین به طور رایگان برای شهروندان فراهم شود.

3.امکان بهره برداری از رمز ارزهای مجازی با اولویت ایستادن بر قله های نظارت در جهت تکامل، توسعه و استفاده ی صحیح و در راستای منافع ملی کشور مهیا گردد)

دكتر پاك باخته گان زنجانی در بخش دیگری از یادداشت خود آورده است: ما در جهانی زندگی میکنیم که اقتصاد آن را استارتاپ‌ها و کسب و کارهای نوآورانه پیش می‌برند. بنابراین نباید از این عرصه دور باشیم. فناوری بلاکچین و رمزارزها بهترین و مناسب‌ترین راهکار تامین سرمایه برای کسب و کارهای نوآورانه است؛ دنیای امروز به سمت بلاکچین رفته است و باید به نحو احسن از این علم استفاده شود.

پاك باخته گان زنجانى همچنين خاطرنشان كرد رئيس جمهور آينده ميبايست اهل تعامل با دنيا بوده و بتواند گامهاى اساسى در جهت رفع تحريمهاى ظالمانه بردارد ، چراكه يقيناً خواسته ى اصلى مردم رفع مشكلات اقتصادى و معيشتى است كه با اين مهم رفع ميگردد و همچنين دست كاسبان تحريم بسته مى شود
وى همچنين افزود : يكى از چالشهاى اصلی دولت جدید، بحران گاز خواهد بود كه حتی اگر فشارافزایی پارس‌ جنوبی انجام شود در افق ۱۴۲۰ فقط برای یک‌سوم تقاضا گاز داریم.
طبق نمودارهاى رسمى ، با تداوم روند فعلی، تا ۱۴۰۷ دیگر گازی برای همین اندک صنایع نیمه‌جان پتروشیمی و فولاد موجود نیست و تاکنون هیچ نامزدی برنامه‌ای ارائه نکرده.

پاك باخته گان زنجانى در ادامه بيان داشت : مردم عزيز كشورم بايد اختلافات را كنار بگذارند و براى انتخاب اصلح بپاخيزند و تلاش كنند بهترين فرد سكان را بدست بگيرد، با عدم شركت در انتخابات راه براى ناصالحان هموار ميگردد، بايد از فرصت پيش آمده استفاده كنيم كه اگر غافل شويم پشيمانى ديگر سودى ندارد و قابل جبران نيست.

مدير خانه بلاكچين ايران در ادامه نوشت:

راستش برایم دشوار است از مزایای رای دادن برای مردمی که غرق در مشکلات زندگی نا امید از دولتیان و مجلسیان چشم امید به یک ربات تلگرامی بسته اند بگویم اما مگر می شود در این برهه حساس كنونى سکوت کرد و همه چیز از جمله رویاهای مردم را به ته دره فرستاد؟!
قهر ما با صندوق رای و نا امیدی ما از توان جامعه مدنی تنها یک نتیجه داشته؛ کوچک شدن سفره مردم و بزرگ تر شدن سفره طایفه اختلاسیون در نبود و قهر جامعه مدنی .

درنهايت انتخابات با مشاركت حداقلى نيز برگزار ميشود و رئيس جمهور براى قشرى خاص انتخاب ميشود و حضور حداكثرى براى اين قشر نه تنها مهم نيست بلكه از رقابت بدون رقيب خوشحال هم ميشوند.
بنابراين التماس كمى تفكر دارم.

پایان خبر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 13 =

دکمه بازگشت به بالا