نفت و گاز قشم در ورطه بی توجهی

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اهمیت اقتصاد دریا محور گفت: باید تقویت اقتصاد دریا محور را در دستور کار قرار دهیم و تا جایی که امکان دارد، از ظرفیت دریا‌ها استفاده کنیم.

به گزارش آماج به نقل از پول نیوز، منصور آرامی با تاکید بر اینکه دریا‌ها فرصت‌هایی هستند که شرایط ژئوپلیتیک در اختیار کشور ما قرار داده گفت: یکی از مواردی که در بحث دریا‌ها مطرح می‌شود، بحث جزایر و نقش آفرینی آن‌ها در اقتصاد است.

نماینده قشم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در حوزه دریاها، بخش‌های مختلفی همچون گردشگری، صنایع دریایی و مباحث نفت و گاز را داریم گفت: باید در زمینه نفت و گاز و ا ستفاده از این ظرفیت‌ها در قشم توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

وی به تشریح ظرفیت‌های قشم در زمینه نفت و گاز پرداخت و گفت: قشم با توجه به گستردگی قابل توجهی که در خلیج فارس دارد، می‌تواند در حوزه بانکرینگ نفت و گاز به کشور کمک کند.

آرامی با تاکید بر اینکه بکارگیری ظرفیت‌های نفت و گاز در قشم می‌تواند باعث ایجاد اشتغال، توسعه و رونق کشور شود.

وی با تاکید بر اینکه امروزه برای صادرات محصولات نفتی مشکلات بسیاری داریم گفت: قشم می‌تواند در زمینه صادرات در زمینه‌های گوناگون از جمله نفت و گاز بسیار موثر واقع شود.

آرامی با تاکید بر اینکه در حوزه پالایشگاهی نیز می‌توانیم از ظرفیت قشم استفاده کنیم گفت: اکنون ظرفیت‌هایی در حوزه نفت و گاز در قشم فعال است، اما کافی نیست و ظرفیت قشم نشان می‌دهد که می‌توانیم در این زمینه بسیار گسترده‌تر عمل کنیم.

وی با اشاره به پهناور بودن جزیره قشم و قرار گرفتن در خلیج فارس گفت: قشم از موقعیت ویژه‌ای در خلیج فارس برخوردار است به نوعی می‌توانیم در اطراف قشم بنادر بسیاری برای تخلیه و بارگیری تعریف و فعال کنیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس نزدیکی قشم به خشکی را فرصتی دو گانه دانست و گفت: قشم ارتباط نزدیکی با بندرعباس دارد و می‌توان پل ارتباطی بین قشم و بندرعباس برقرار کرد.

وی با تاکید بر اینکه تاکنون در استفاده از ظرفیت‌های نفت و گاز قشم بسیار کوتاهی کرده‌ایم گفت: اگر در حوزه استفاده از ظرفیت‌های نفت و گاز قشم بخوبی عمل می‌کردیم، امروز جایگاه بسیار خوبی در این زمینه برای اقتصاد داشت.

آرامی با تاکید بر اینکه نمی‌گوییم تمام ظرفیت‌های قشم در نفت و گاز مختص شده گفت: قشم در زمینه گردشگری، تولید، صنعت، کشاورزی، کشتیرانی و بسیاری بخش‌های دیگر ظرفیت دارد، اما نفت و گاز می‌تواند نقش بسزایی در رونق و شکوفایی قشم، استان هرمزگان و کشور داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 10 =

دکمه بازگشت به بالا