نامه سرگشاده تعاونی مسکن کارکنان دانشگاه آزاد سما رودهن به ریاست جمهوری

اعضای هیئت مدیره شرکت تعاونی مسکن کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی سما رودهن که دیگر هیچ امیدی به دستگاههای مربوطه برای حل مشکلات ندارند از ریاست محترم جمهوری درخواست مساعدت کردند.
مشکلات شرکت تعاونی مسکن کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی سما رودهن از جمله مواردی است که بولتن نیوز بیش از چهار سال است با انتشار مطالب متعدد در خصوص آن سعی نموده که اطلاع رسانی نماید شاید مسئولین امر توجه نموده و گره از کار بگشایند.

به گزارش بولتن نیوز، علی رغم انتشار گزارشات متعدد اما آنطور که پیداست هنوز هم مسئولین امر جهت رفع چالش ها اقدامی نکرده اند و از این رو اعضای هیئت مدیره شرکت تعاونی مسکن کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی سما رودهن که دیگر هیچ امیدی به دستگاههای مربوطه برای حل مشکلشان ندارند دست به نوشتن نامه سرگشاده برای ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران زده اند.
بولتن نیوز با توجه به بررسی های انجام شده و در جهت دفاع از افرادی که مظلوم واقع شده اند، نامه این عزیزان را نشر می دهد تا ان شاء الله به دست ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران برسد و دستور حل و بررسی و رسیدگی و برخورد با متخلفین در دستگاههای دولتی ای که موجبات بدبینی و یاس در میان بخشی از مردم را فراهم کرده اند را صادر بفرمایند.

متن نامه اعضای هیئت مدیره شرکت تعاونی مسکن کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی سما رودهن به ریاست محترم جمهوری به این شرح است:

هوالمحبوب

هرکس صدای مظلومی را بشنود و او را یاری نکند مسلمان نخواهد بود. پیامبراکرم (ص)

حضرت حجت الاسلام جناب آقای ابراهیم رئیسی ، ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام

جناب آقای رئیسی این نامه را از طرف اکثریت مطلق اعضای تعاونی مسکن کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی سما رودهن برای شما می نویسیم اینکه مجبور شدیم شما را خطاب قرار دهیم عذرخواهی می کنیم اما واقعا دیگر هیچ امیدی به مجموعه های مختلف اجرایی نداریم به هر دری می زنیم درها بسته است و متاسفانه مشکل تعاونی ما که بلاتکلیفی زندگی و سرمایه اعضا است ، حل نمی شود.
متاسفانه بعد از بیست سال از تشکیل تعاونی و علارغم تهیه زمین از محل آورده اعضا ، عدم انجام تکالیف قانونی بخشهای مختلف دستگاه های اجرایی و نظارتی موجب شده این تعاونی به هدف خود که تامین مسکن حدود 760 خانوار کم درامد و زحمتکش فرهنگی این جامعه است دست نیافتنی شود.
پیرو تغییرات هیئت مدیره این تعاونی از چهار سال گذشته و عملکرد شفاف و گزارشات دقیق ارائه شده به اعضا و مراجع نظارتی متاسفانه اعضای این تعاونی شاهد انبوهی از مشکلات و موانع ناشی از سوء عملکرد ادارات مختلف بوده است که به لطف خدا و پیگیریهای هیئت مدیره فعلی این موانع و مشکلات از طریق راهکارهای قانونی برطرف شده است. که اهم موارد به شرح ذیل میباشد:
– به دلیل عدم قابلیت اجرا و مشکلات عدیده زیست محیطی و عدم انطباق با عوارض طبیعی زمین درخواست اصلاح طرح تفصیلی مصوب سال 96 در محدوده پلاک این شرکت تعاونی به دبیرخانه کمیسیون ماده 5 استان تهران ارسال و درنهایت در 30/09/1400 به تصویب کمیسیون ماده پنج رسیده است حال علی رغم تصویب اصلاحیه طرح تفصیلی محدوده پلاک تعاونی و ارجاع مصوبه مذکور به وزارت راه و شهرسازی و طی تشریفات قانونی آن و بعد از گذشت حدود یک سال نیم از مصوبه کمیسیون ماده 5 ، وزارت راه و شهرسازی از ابلاغ مصوبه به استانداری بدون هیچ دلیل قانونی امتناع می ورزد .
– اخذ مجوز استاندار تهران در مقام قائم مقام شورای شهر رودهن جهت انجام توافق با شهرداری بر مبنای 54 درصد از کل ملک با کاربری مسکونی و تجاری و خدمات شهری و معابر در سهم شهرداری و 46 در خالص مسکونی در سهم تعاونی که در تاریخ 28/12/1401 به شهرداری رودهن ابلاغ شده است و شهرداری نیز در همان تاریخ ابلاغیه مذکور را به منظور طی تشریفات قانونی شوراهای اسلامی به فرمانداری دماوند ارسال مینماید حال علی رغم گذشت مدت طولانی بیش از 3 ماه و طی مهلت قانونی اظهار نظر فرمانداری دماوند و عدم وجود هیچ منع قانونی برای شهرداری رودهن جهت انجام توافق متاسفانه شهرداری با ترک فعل موجبات تضییع حقوق این تعاونی را فراهم آورده اند.
جناب رئیسی باور بفرمایید این هئیت مدیره تعاونی برای حل مشکل و خانه دار کردن اعضا در طی این چهار سال با همه وجود و تمام وقت صدها مشکل را برطرف کرده و اعضای تعاونی هر روزچشم انتظار سرپناهی برای خانوده شان هستند ، اگر حضرتعالی یک گروه متخصص و بی طرف را جهت رسیدگی و بررسی روند کار این تعاونی مامور بفرمایید متوجه می شوید در کشور چه مشکلات و پیچیدگیهایی بر سر راه شرکتهای تعاونی مسکن از سوی مراکز دولتی خصوصا شهرداریها به وجود می آید و چرا تعاونی ها غالبا به اهداف خود که همانا تامین مسکن با استفاده از سرمایه های خود میباشد دست نمیابند.
اعضای تعاونی ما و دیگر تعاونی ها هر بار با سخنان شما در جهت حل مشکلات تعاونیها و ساخت مسکن امیدوار می شوند اما متاسفانه آنها که باید به دستورات شما تمکین کنند هر کدامشان آنقدر سنگ جلوی تعاونی ها می اندازند که تک تک اعضا را نسبت به حاکمیتی که برآمده از خون هزاران شهید است بدبین می نمایند.
ریاست محترم جمهور بارها و بارها اعضای تعاونی از شدت ناراحتی تصمیم به تجمع اعتراضی در مقابل شهرداری رودهن را گرفته اند و بارها هم از فرمانداری درخواست تجمع کرده اند اما اجازه ندادند و بدلیل درک شرایط کشور ، اعضا صبورانه تحمل کرده اند تا بلکه مشکل حل شود اما امروز دیگر با عمل شهرداری و پاس کاری بین شهرداری رودهن و فرمانداری دماوند و دیگر ارگانها و عملکرد وزارت راه و شهرسازی ، طاقتمان طاق شده است دیگر کسی حاضر به شنیدن صدای ما نیست و تحملی برای اعضا نمانده و راهی برای ما باقی نگذاشته اند.
امروز از شما که می دانیم و اعتقاد داریم تمام تلاشتان حل مشکلات کشور است درخواست داریم مشکل تعاونی ما را حل کنید و در کنار آن یک گروه ویژه و متخصص را برای بررسی و رسیدگی به مشکلات تعاونی ها و چرایی شکست اغلب تعاونی ها در اهداف خود را مامور فرمایید . مطمئن باشید با رسیدگی و حل موانع و مشکلات تعاونیها و حذف اشخاص قانون گریز و تقویت قوانین حاکم بر تعاونیها ، تعاونیها میتوانند بزرگترین بازوی اجرایی در تحقق ایجاد مسکن و تحول اقتصادی در کشور باشند .
متوجه خواهید شد چه افرادی در چه مسئولیتی، با گریز از قانون بجای حل مشکل مردم فقط در صدد ایجاد نارضایتی و ایجاد مشکلات متعدد برای تعاونی ها هستند که به همین جهت برای حل مشکل فقط تعاونی ما بیش از بیست سال است کار به نتیجه نرسیده است.
جسارت کردیم کلی مطلب را عنوان کردیم همه اسناد و پیگیریها موجود است و درخواست کمک و حل مشکل این تعاونی را از محضر حضرتعالی داریم.
هیئت مدیره تعاونی مسکن دانشگاه آزاد اسلامی سما رودهن

به گزارش بولتن نیوز، در ادامه این گزارش برخی از اخباری که تا کنون در رابطه با مشکلات تعاونی مسکن کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی سما رودهن در بولتن نیوز منتشر شده را نشر می دهیم:

چرایی عدم موفقیت تعاونیها
سرنوشت تلخ تعاونی مسکن کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی سما رودهن مانند تعاونیهای مشابه !
تاریخ 23 آذر 1398 – بولتن نیوز، ایجاد مشکلات عدیده حقوقی و قفل شدن فعالیت در اغلب تعاونیها امری عادی است که در تضاد با هدف قانونگذار از تشکیل تعاونیها بوده و عموما سرنوشتی تلخ مانند سرنوشت تعاونی مسکن کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی سما رودهن گریبان آنها را گرفته است

حق این مردم اینهمه اجحاف نیست

پاسخ به جوابیه اداره تعاون دماوند در خصوص سرنوشت تلخ تعاونی مسکن کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی سما رودهن
تاریخ 28 آذر 1398 – بولتن نیوز، در رابطه با گزارش منتشر شده توسط بولتن نیوز با تیتر سرنوشت تلخ تعاونی مسکن کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی سما رودهن مانند تعاونیهای مشابه !”، اداره تعاون دماوند جوابیه ای منتشر کرده که به آن پاسخ می دهیم.

ادارات به مطالبات اعضا پاسخگو نیستند
تجمع اعضای تعاونی مسکن کارکنان دانشگاه آزاد سماء رودهن مقابل فرمانداری دماوند
28 اردیبهش 1400 – بولتن نیوز، ۲۹ شهریورماه سال ۱۳۹۹ مجمع عمومی تعاونی در مدرسه‌ ابن‌سینا شهر رودهن تشکیل شد و تا به‌ حال اداره تعاون علاوه‌بر تکلیف قانونی خود مبنی‌بر تایید و رد، مجمع مذکور موضوع را بلاتکلیف نگه داشته و در این‌باره هیچ‌گونه توضیح منطقی ارائه نمی‌دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − پنج =

دکمه بازگشت به بالا