قدرت نمایی صنعت فولاد در اقتصاد کشور

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر نقش صنایع فولاد در توسعه اقتصادی کشور گفت: با توجه به تمام چالش‌هایی که رو به رو هستیم، باید از هر ظرفیت و فرصتی نهایت استفاده را به عمل آوریم.

به گزارش آماج به نقل از پول نیوز، سیدکریم حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرداری با هشدار نسبت به تحریم‌ها و بحران‌هایی که از کینه توزی‌های دشمنان بر اقتصاد کشورمان تحمیل می‌شود گفت: اقتصاد در وهله اول به فضایی امن نیاز دارد و هرچقدر فضای اقتصادی با چالش و بحران رو به رو باشد، به همان نسبت امکان برقراری ارتباطات اقتصادی با چالش رو به رو می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اقتصاد در بخش‌های گوناگون کشاورزی، صنایع، خدمات، تولید، صادرات، واردات و… تعریف می‌شود گفت: هر یک از بخش‌های اقتصادی با چالش‌ها و مشکلات خاص خودش رو به رو است، اما در مجموع تمامی بخش‌های اقتصادی نیاز به امنیت و آرامش دارد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اقتصاد در دوبخش داخلی و خارجی تعریف می‌شود گفت: بخش‌هایی از نیاز کشور به وسیله اقتصاد داخلی تامین می‌شود، اما بخش‌هایی از اقتصاد نیاز به ارتباطات خارجی دارد که در قالب واردات و صادرات تعریف می‌شود.

وی با اعلام اینکه بیشتر تولیدات کشاورزی در داخل مصرف می‌شود گفت: اگرچه تولیدات کشاورزی در اولویت مصرف داخلی قرار دارد، اما همچنان نیازمند بازار‌های خارجی هستیم، بدین معنا که تولیدات بیش از نیاز داخل باید به خارج صادر شود و آن بخش از محصولات کشاورزی که در داخل امکان تولید ندارد، باید از خارج وارد شود.

حسینی از نقش برجسته صنایع در رونق اقتصادی کشور خبر داد و گفت: صنایع گستردگی زیادی دارد و همه روزه شاهد افزایش کیفیت، کمیت، نوآوری و خلاقیت در صنایع هستیم، به همین دلیل باید نسبت به صنایع توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

وی یکی از برجسته‌ترین صنایع کشور و جهان را صنعت فولاد توصیف کرد و گفت: هیچ محصول نهایی بدون کاربرد فولاد تولید نمی‌شود و مهمتر آنکه دایم شاهد تنوع محصولات فولادی هستیم.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه صنایع فولاد یکی از مهمترین صنایع پایدار کشور است گفت: کارخانه‌های فولادسازی در محیطی بزرگ ایجاد می‌شود و ماهیت این صنعت اشتغالزا، سرمایه بر و پربازده است. به همین دلیل صنایع فولادسازی بسادگی احداث نمی‌شود و چنانچه چالشی برای این صنایع بوجود نیاید، ماهیت صنعت فولاد سازی تولید و اشتغالزایی پایدار است.

وی با اعلام اینکه فولادسازی‌ها ظرفیت بزرگی برای کشور دارند گفت: مهمترین نکته برای فولادسازی ها، ایجاد در کنار دریاهاست، زیرا فولادسازی صنعتی آب بر است و متاسفانه برخی از فولادسازی‌ها در مناطقی ایجاد شده که کم آب است و باعث اعتراض گسترده مردم می‌شود.

حسینی با تاکید بر اینکه ساخت فولادسازی باید در حاشیه دریا‌ها صورت بگیرد گفت: تمامی کارخانه‌های فولادسازی که در نزدیکی دریا‌ها احداث شده، این نوید را به اقتصاد کشور می‌دهد که می‌توان سال‌ها از این ظرفیت برای تولید و اشتغالزایی بهره برد.

وی از فولاد اکسین خوزستان به عنوان یکی ازبزرگترین فرصت‌های تولید، اشتغالزایی، ارز آوری و رونق اقتصادی کشور یاد کرد و گفت: جانمایی، سرمایه گذاری، راه اندازی و عملکرد فولاد اکسین نشان می‌دهد که این شرکت برای ماندگاری دایمی طراحی و ساخته شده و سالیان سال مانند چشمه‌ای جوشان برای اقتصاد کشور منفعت خواهد داشت.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با تاکید بر اینکه قطعاً فولاد اکسین خوزستان می‌تواند نقش برجسته و ماندگاری در رونق اقتصادی کشور داشته باشد گفت: باتوجه به نقشی که فولاد اکسین در تولید، اشتغالزایی و اقتصاد کشور دارد، یکی از شرکت‌های پیشرو در تمامی عرصه هاست.

وی از نوآوری و حرکت رو به جلوی فولاد اکسین خوزستان خبر داد و گفت: محصولات فولاد اکسین، از محصولات منحصربه‌فرد یا کم‌نظیر در کشور است که توانسته این فولادسازی را نسبت به دیگر فولادسازی‌ها برتری دهد.

حسینی با تاکید بر اینکه فولاد اکسین خوزستان می‌تواند نقش بزرگ در رونق اقتصادی را به‌خوبی ایفا کند گفت: فولاد اکسین با پویایی و نوآوری توانسته اهمیت وجود خود را به اقتصاد کشور نشان دهد و همین امر نشان می‌دهد که فولاد اکسین برای ماندن در عرصه اقتصاد و نقش آفرینی برای توسعه برنامه دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 8 =

دکمه بازگشت به بالا