صادرات محوری در دستور کار منطقه آزاد انزلی

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد انزلی از فعالیت‌های گسترده صنایع در منطقه آزاد انزلی خبر داد و گفت: حضور و فعالیت پر رنگ صنایع را در منطقه آزاد انزلی پیش بینی کردیم و صادرات با هدف ارزآوری را در دستور کار قرار دادیم.

به گزارش آماج به نقل از پول نیوز، وحید طالب پور در گفت و گو با خبرنگار خبرداری با اشاره به وجود ۱۶۴ بنگاه اقتصادی صنعتی فعال در منطقه آزاد انزلی گفت: از ۱۶۴ بنگاه اقتصادی فعال در منطقه آزاد انزلی ۱۱ شرکت دانش بنیان هستند.

وی از رویکرد صادرات محور صنایع حاضر در منطقه آزاد انزلی خبر داد و گفت: تعداد بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی فعال منطقه، صادرات محور هستند و این رویکرد به اندازه‌ای جدی است که صادرکننده نمونه مناطق آزاد در سال گذشته، از منطقه آزاد انزلی برگزیده شد.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد انزلی به اهمیت پیمان‌های خارجی در توسعه صنایع و اقتصاد کشور اشاره کرد و گفت: فرصت‌های خوبی برای کار با کشور‌های اوراسیا و سی.آی.اس فراهم شده است.

وی با اشاره به پیوستن ایران به پیمان شانگ‌های و تبعات موثر و مثبت آن گفت: اکنون ارتباطات خوبی با کشور چین وجود دارد و از سوی دیگر با روسیه، قزاقستان، ترکمنستان و کشور‌های سی. آی. اس نیز ارتباطات خوبی داریم.

طالب پور با تاکید بر اینکه پیمان‌های خارجی فرصت‌های خوبی برای حوزه صنعت فراهم کرده گفت: پیمان‌های خارجی بخصوص در حوزه پردازش کالا، شرایط خوبی به وجود آورده و ظرفیت‌های خوبی فراهم شده، به نوعی که در منطقه آزاد می‌توان در حوزه صادرات مجدد فعالیت کرد.

وی به تشریح رویکرد صادرات مجدد پرداخت و گفت: اکنون بهترین شرایط فراهم است تا کالا‌های کشور‌های سی.آی.اس به ویژه روسیه را در منطقه آزاد انزلی پردازش کنیم و برای همسایگان بفرستیم تا نیازمندی‌های روسیه و کشور‌های اوراسیا را از منطقه آزاد انزلی تامین کنیم، اتفاقی که در حال انجام است و امیدواریم سرعت و رونق بیشتری بگیرد.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد انزلی از تنوع بنگاه‌های اقتصادی در حوزه‌های گوناگون در منطقه آزاد انزلی خبرداد و گفت: اکنون در زمینه صنایع برق، صنایع الکترونیک، صنایع غذایی، صنایع سلولوزی، صنایع زنجیره پتروشیمی و صنایع فلزی واحد‌های فعالی در منطقه آزاد انزلی داریم.

وی به تشریح رویکرد‌های جدی منطقه آزاد انزلی در توسعه صنایع و تولید پرداخت و گفت: اعتقاد و باور ما بر این است که صنعت در منطقه آزاد انزلی گسترش یابد و به همین دلیل در شهرک صنعتی جدید که شهرک صنعتی شماره ۳ نامگذاری شده، می‌توانیم واحد‌های جدیدی در سطح واحد‌های اس.ام.‌ای (واحد‌های کوچک و متوسط) ایجاد کنیم، زیرا این واحد‌ها می‌توانند تولیدات پیچیده‌ای را به سرعت انجام دهند و بتوانند صادرات قابل توجهی را به ارزش دلاری انجام دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 5 =

دکمه بازگشت به بالا