راه‌اندازی ستاپ” بانک پارسیان و ایجاد تسهیلات آنی بدون حضور در شعبه

از سامانه تسهیلات آنلاین بانک پارسیان (ستاپ) در محل ساختمان ادارات مرکزی این بانک رونمایی شد.

به گزارش آماج به نقل از پول نیوز، امروزه موسسات مالی برای ادامه حیات اقتصادی خود، ملزم به اتخاذ روش‌های بانکداری الکترونیکی به منظور رقابت بیشتر، کاهش هزینه‌های عملیاتی، افزایش سودآوری، بهبود کیفیت خدمات به مشتریان هستند. الکترونیکی شدن خدمات و توسعه بانکداری الکترونیکی یک گام بزرگ در راستای کاهش هزینه ها، کاهش مخارج دولت و حتی کنترل قیمت تمام شده محسوب می‌شود.

سامانه ستاپ باهدف غیرحضوری کردن و کاهش مراجعه مشتریان به شعب جهت دریافت تسهیلات خرد در بانک پارسیان راه‌اندازی شده و در حال حاضر تمرکز آن بر صدور کارت اعتباری به مشتریان حقیقی است.

 

توسعه بانکداری الکترونیکی به مثابه یکی از مهمترین زیر ساخت‌های دولت الکترونیک است. بدون شک بانکداری دیجیتال یا الکترونیک نقش بسزایی در تحقق و اجرایی شدن اهداف دولت الکترونیک دارد و به‌عنوان بازوی کمکی و با ارائه خدمات متنوع بانکی از راه دور در راستای اجرایی شدن دولت مجازی یا همان دولت الکترونیک گام بر خواهد داشت.

 

بانکداری الکترونیک قطعاً بهترین بستر برای ارتباط و تعامل دولت، شهروندان، شرکت‌ها، ادارات و کارکنان دولت خواهد بود تا از طریق اینترنت، بدون مراجعه حضوری و در هر ساعت از شبانه‌روز به اطلاعات یا خدمات مالی و بانکی دسترسی پیدا کنند. کاهش فاصله بانک‌ها و مشتریان، عدم حذف الزام به مراجعه حضوری به شعب بانک، کاهش اتلاف وقت و هزینه‌های جاری بانک‌ها از طریق صرفه‌جویی، نیروی انسانی، پرداخت‌های کاغذی، چاپ و نشر اسکناس و …اهمیت این موضوع رابه اثبات می‌رساندکه بهره‌برداری از بانکداری الکترونیکی برای دولت‌ها و بانک‌ها نیز ارزش‌افزوده به همراه خواهد داشت.

علاوه بر تسریع در ارائه خدمات بانکی و جلوگیری از ائتلاف وقت، انجام امور مالی – بانکی دولت و مردم از طریق بانکداری الکترونیک، یکی از مزیت‌های استفاده از بانکداری الکترونیک در دولت مجازی یا همان دولت الکترونیک در شفافیت عملکرد و اجرای عدالت خواهد بود. با توجه به عدم امکان دست‌کاری اطلاعات مالی دیجیتال و شفافیتی که بانکداری الکترونیک در نظام مالی دولت الکترونیک ایجاد می‌کند، قطعاً امکان سودجویی فرصت‌طلبان و فساد‌های مربوط به حوزه مالی دولت در امور اجرایی به حداقل ممکن می‌رسد.

 

چشم‌انداز دولت برای بهره‌مندی کامل از بانکداری الکترونیک، شکل‌گیری دولتی است که در آن حجم قابل‌توجه و حداکثری از خدمات و مالی و دسترسی اطلاعاتی از طریق شبکه اینترنت و بدون مراجعه حضوری انجام شود و کلیه شهروندان، شرکت‌های تجاری، سایر سازمان‌های دولتی و کارمندان دولت بتوانند از طریق یک وب‌سایت در شبکه اینترنت و بدون محدودیت‌های مکانی و زمانی به اطلاعات و خدمات دولتی لازم در حوزه مالی دسترسی پیدا کنند.

 

چشم‌اندازی که به‌واسطه بالا بردن سطح کیفی و کمی خدمات و تسریع انجام امور دولتی، می‌تواند رضایت مردمی را نیز برای دولت‌ها در پی داشته باشد. توسعه مستمر بانکداری الکترونیک به بهبود کارایی بانکداری و سیستم پرداخت کمک می‌کنـد و سـبب کـاهش هزینـه هـای مربوط به تعاملات در سطح ملی و بین المللی می‌گردد، کـه نتیجـه آن رسـیدن بـه بهـره وری و بهبـود در اقتصـاد اسـت. بانکـداری الکترونیک بر خلاف پرداخت‌های سنتی و سیستم‌های پردازش اطلاعات، از کانال‌های متفاوتی برای ارائه خدمات استفاده می‌نمایـد و کارایی و قدرت رقابت را بهبود می‌بخشد.

 

سامانه ستاپ باهدف غیرحضوری کردن و کاهش مراجعه مشتریان به شعب جهت دریافت تسهیلات خرد در بانک پارسیان راه‌اندازی شده و در حال حاضر تمرکز آن بر صدور کارت اعتباری به مشتریان حقیقی است. مشتریان در این سامانه می‌توانند مراحل پیشرفت کار را مشاهده و در صورت احراز شرایط، درخواست محصول کارت اعتباری را به‌صورت غیرحضوری ثبت و پیگیری کنند. همچنین، در این سامانه عملیات ثبت درخواست تسهیلات، بارگذاری مدارک موردنیاز و انجام استعلام‌های مربوطه به‌صورت کاملاً غیرحضوری انجام می‌شود.

پس از تأیید درخواست، با یک‌بار مراجعه مشتری به شعبه انتخاب‌شده جهت احراز هویت و امضا قراردادها، کارت اعتباری به مشتری تحویل داده می‌شود.

ویژگی‌های سامانه ستاپ

از ویژگی‌های سامانه ستاپ می‌توان به، ثبت غیرحضوری درخواست کارت اعتباری، بارگذاری مدارک توسط مشتری، فراخوانی اطلاعات مشتری در فرم مربوطه و تکمیل سیستمی فرم‌ها، اخذ استعلام‌های خودکار و امکان مشاهده پاسخ استعلام‌ها توسط مشتری، حذف پرونده فیزیکی و بایگانی مستندات به‌صورت خودکار، امکان رهگیری وضعیت درخواست در هرلحظه برای مشتری، پیام‌رسانی به مشتری برای انجام اقدامات در هر مرحله و اطلاع از شرایط عمومی تسهیلات، هزینه‌ها و کارمزد‌های مرتبط و مدارک موردنیاز اشاره کرد.

در مراسم رونمایی از سامانه ستاپ، عادل برجیسیان، مدیر سازمان و روش‌های بانک پارسیان بابیان اینکه اشخاص حقیقی مشتریان هدف استفاده‌کننده از سامانه ستاپ هستند، گفت: متقاضیان تسهیلات از سامانه ستاپ می‌توانند تا سقف سه میلیارد ریال کارت اعتباری دریافت کنند.

مشتریانی که شرایط دریافت کارت اعتباری مطابق ضوابط بانک را داشته باشند می‌توانند با ورود به سایت بانک پارسیان و در قسمت بانکداری الکترونیک و سامانه‌های جانبی، نسبت به ثبت‌نام و ثبت درخواست اقدام نمایند.

 

بانکداری الکترونیک نه به عنوان یک انتخاب بلکه ضرورت مطرح می شود. یکی از عواملی که به افزایش هزینه تجهیز منابع مالی در شبکه بانکی منجر می‌شود، نرخ پایین بهره‌وری در عملیات شعبه‌داری و بالا بودن هزینه سربار عملیاتی است. بانک‌ها در کشور ما هزینه‌های فراوانی بابت ایجاد، تجهیز و حفظ کیفیت خدمات در شعب متحمل می‌شوند که مجموع این هزینه‌ها به افزایش قیمت تمام‌شده پول در شبکه بانکی می‌انجامد. طی سال‌های اخیر گسترش و تنوع ابزار‌ها و روش‌های بانکداری و پرداخت الکترونیکی تأثیر فراوانی در کاهش یا دستکم جلوگیری از افزایش شدید هزینه‌های عملیاتی بانک‌ها داشته است گرچه ایجاد زیرساخت‌های لازم برای ارائه این خدمات و پایدار نگه‌داشتن آن نیز هزینه‌های هنگفتی داشته، ولی بخش زیادی از این هزینه‌ها جنبه سرمایه‌گذاری داشته است و در طول زمان بازدهی لازم را خواهد داشت.

ازجمله اقدامات اصلاحی در این حوزه، 1- فراهم‌سازی امکان استفاده از ابزار‌های پرداخت الکترونیکی جدید با تأکید بر 2- کاستن از بار آنلاین شبکه و سوق دادن روش‌های پرداخت خصوصاً پرداخت‌های خرد به سمت شیوه‌های آفلاین است.

به‌این‌ترتیب می‌توان علاوه بر اینکه به کاستن از هزینه‌های عملیاتی معمول و سنتی مانند ارائه خدمات در شعب و…ادامه داد، هزینه‌های انجام تراکنش‌هایآنلاین نیز تاحد زیادی کاهش خواهدیافت که در نهایت به پایین آمدن هزینه تجهیز منابع در شبکه بانکی و هزینه‌های پایداری شبکه پرداخت و بانکداری الکترونیکی می‌انجامد تا به‌این‌ترتیب بخشی از مشکلات دسترسی بخش واقعی اقتصاد در ایران به منابع مالی ارزان بانکی کم شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 11 =

دکمه بازگشت به بالا