تفاهمنامه آغاز به کار، اولین کارگاه تخصصی NFT فرش و تابلو فرش دستبافت کشور

نشست مدیران و کارشناسان برتر اجتماعی استان تهران ، در مورخ 02. 05. 1402 با حضور مدیرکل اجتماعی استانداری تهران و فرماندار محترم شهرستان پاکدشت و کادر اجرایی فرمانداری ، بخشداری و روسای ادارات شهرستان پاکدشت ، همچنین روسای برتر ادارات اجتماعی شهرستان های استان تهران ، در ساختمان بخشداری مرکزی شهرستان پاکدشت برگزار گردید.

به گزارش اماج, در این جلسه با توضیحات مدیر کل محترم استانداری بر این مبنی که ایجاد بستر اشتغال نجات بخش و امید آفرین در سرمایه های اجتماعی است ، ضرورت ایجاد اشتغال دانش محور که به تولیدات خاص و منحصر به فرد منتهی گردد مورد تاکید قرار گرفت.

موسس شرکت مدیریت دانش فنی بین الملل که مدیر اجرایی پروژه اولین کارگاه NFT فرش و تابلو فرش دستبافت ایرانی می باشد در این جلسه بیان نمود : همانطور که رهبر فرزانه انقلاب در سنوات اخیر فرمودند ، عمده ترین سرفصل اقتصادی ما برای پیشرفت اقتصاد کشور – مسئله تولید – است. لذا ما در راستای اهداف هاب صادرات غیر نفتی و دانش محور در اولین گام اهتمام به حمایت از صنعت فرش دستبافت ایرانی نمودیم، که نشان از فرهنگ غنی ایران عزیز دارد .

حکمرانی نوین اقتصاد جهانی بر پایه علم فرافناوری ها روز به روز در حال قدرت گرفتن است. فاقد هر گونه مرز و محدودیت برای کشورها و ملت ها ، تنها موردی که می تواند به برتری اقتصادی یک کشور در این نظام اقتصاد جهانی منجر شود ، علم واشراف کامل به فرافناوری هاست که چگونه با استفاده از آنها بتوان تولیدات و آثار فاخر هنری کشور را ابتدا در ویترین های جهانی به نمایش گذاشت و سپس با ثبت مالکیت معنوی آن به فروش رساند.

فروشی که همراه با حمایت خاص از تولید کننده ایرانی ست و در آن رنگ بوی از دلالی های مخرب و واسطه گری های نا عادلانه و ایجاد بازارهای سیاه نیست. در یک کلام NFT امروز علاوه بر اینکه با ثبت مالکیت معنوی از خالقان آثار و مالکین کالاها حمایت می نماید- کپی و پیست های غیرقانونی دیگر صورت نمی گیرد- به صورت کاملاً محسوس برای عموم جوامع بین المللی ، مردم محوری را به ارمغان آورده است.

مهندس فاضل شیرکوند ، در خلال این جلسه اعلام نمود: با همکاری اداره اجتماعی فرمانداری شهرستان پاکدشت ، جناب آقای بوربور و ریاست محترم کمیته امداد امام خمینی (ره) این شهرستان جناب آقای امیری و همچنین مدیریت فنی پروژه کارگاه تخصصی NFT فرش ، سرکار خانم پروانه سلیمانی در فاز اول آغاز بکار این کارگاه 100 نفر اشتغال مستقیم به عنوان فرش بافان حاضر در پروژه را ثبت نام و بکارگیری می نمائیم و با توجه به قوانین حاکم به مدت 5 سال این عزیزان دارای بیمه تامین اجتماعی رایگان خواهند بود.

امید است که با حمایتهای روزافزون مسئولین بتوانیم این پایلوت اولیه تولیدی را در شهرهای دیگر استان نیز توسعه دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =

دکمه بازگشت به بالا