تسهیل دریافت وام در بانک صادرات ایران

پیاده‌سازی سامانه توثیق الکترونیکی دارایی‌ها در بانک صادرات باعث تسهیل دسترسی افراد به وام بانکی می‌شود.
به گزارش آماج به نقل از پول نیوز، وام بانک صادرات در طرح‌های مختلفی ارائه می‌شود که هر کدام مستلزم داشتن شرایط خاصی است. برای دریافت هر کدام از این وام‌ها لازم است تا متقاضیان به سامانه تسهیلات بانک صادرات مراجعه کرده و پس از ثبت نام در آن، درخواست خود را به ثبت برسانند.

همچنین گفتنی است که بازپرداخت اقساط انواع تسهیلات بانک صادرات به صورت اینترنتی امکانپذیر است. بانک صادرات ایران با اجرای طرح‌های مختلف، تسهیلات گوناگونی را به مشتریان خود ارائه می‌دهد؛ بنابراین متقاضیان می‌توانند با افتتاح حساب در این بانک، در صورت داشتن شرایط لازم از انواع وام و یا تسهیلات بانک صادرات که غالبا به صورت نقدی و یا کالا هستند، بهره‌مند شوند.

لازم به ذکر است که برای ثبت درخواست اخذ این وام‌ها لزوما نیازی به مراجعه حضوری به بانک‌ها نبوده و کافی است که متقاضی ضمن آشنایی با نحوه ثبت نام، به سامانه دریافت وام و تسهیلات بانک صادرات مراجعه نماید، تا در صورت داشتن شرایط مورد نیاز با درخواست او موافقت شود.

سیدضیاء ایمانی؛ مدیرعامل بانک صادرات ایران گفت: دریافت تسهیلات خرد در نظام بانکی عموما با چالش معرفی ضامن معتبر روبرو است. بر این اساس بانک صادرات ایران با هدف رفع نگرانی متقاضیان تسهیلات، سامانه توثیق الکترونیکی سهام را عملیاتی کرده است.

وی افزود: مشتریان دارای کد سجام در بانک صادرات ایران، در هنگام دریافت تسهیلات می‌توانند به سادگی یک خرید اینترنتی، بخشی از دارایی سهام خود را به عنوان وثیقه در سامانه ثبت کنند.

مدیرعامل بانک صادرات ایران، اجرای این طرح را کمک به ثبات بازار سرمایه دانست و افزود: متقاضیان برای تأمین منابع مالی مورد نیاز خود، به جای فروش سهام می‌توانند آن را نزد بانک صادرات ایران به صورت آنلاین و الکترونیکی به وثیقه بگذارند. بدین ترتیب این سامانه به ثبات بازار سرمایه و کاهش خرید و فروش هیجانی در بورس کمک می‌کند.

ایمانی تاکید کرد: سامانه توثیق الکترونیکی سهام در مرحله اول برای تسهیلات خرد تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان عملیاتی شده است. با تکمیل این سامانه، همه دارایی‌های با ثبات، قابل وثیقه‌گذاری خواهند بود.

وی ادامه داد: با فراهم شدن امکان توثیق بیمه عمر، صندوق‌های سرمایه‌گذاری و سایر دارایی‌ها و ارائه این خدمت توسط بانک صادرات ایران به سایر مؤسسات اعتباری، متقاضیان به راحتی می‌توانند با توثیق الکترونیکی دارایی‌های خود، تسهیلات مورد نیاز خود را دریافت کنند.

انواع وام بانک صادرات

انواع وام بانک صادرات عبارتند از وام ازدواج، همیاران سپهر، طرح ۶۷، وام جاری طلایی بدون دسته چک، طرح تبسم، صبای سپهر، وام به جامعه درمانی، وام تعمیر مسکن، وام ضروری صندوق بازنشستگی، وام به فرهنگیان بازنشسته، تسهیلات بدون واریز قسط، طرح میثاق و طرح‌های دیگری که ممکن است در آینده بیشتر شوند. هر کدام از این موارد به صورت مختصر توضیح داده می‌شود.

وام ازداوج: زوجینی که در شرف تشکیل خانواده هستند و عقد نموده اند، می‌توانند با مراجعه به این بانک وام قرض الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه را دریافت کنند.

طرح ۶۷: در این طرح مشتری می‌تواند ۸۰ درصد از سپرده خود را وام بگیرد و مهلت بازپرداخت آن ۳۶ ماه می‌باشد. جامعه هدف این وام در واقع مشتریانی هستند که مشکل نقدینگی نداشته و به دنبال راهی هستند که خرید نقدی خود را به خرید اقساطی تبدیل کنند.

وام جعاله تعمیر مسکن: افرادی که مسکن آن‌ها نیاز به تعمیر دارد، در قبال سند خانه خود و داشتن شرایط لازم می‌توانند، متناسب با ارزش ملک و اعتباری که مشتری نزد بانک دارد، وام دریافت کنند. البته ملک مورد نظر باید در داخل شهر و شش دانگ به نام مشتری باشد.

طرح همیاران سپهر: یکی از بهترین انواع وام بانک صادرات بوده و برای بهره مندی از این طرح، مشتریان باید ابتدا کارت اعتباری را از این بانک دریافت کنند تا بتوانند به خرید انواع محصولات خانگی بپردازند. سود این تسهیلات معادل ۱۵ درصد می‌باشد.

حساب جاری طلایی بدون دسته چک: هدف بانک صادرات از اجرای این طرح، جذب منابع کم قیمت و پائین آوردن قیمت تمام شده پول است و به شکل عقد مرابحه و با نرخ سود تسهیلات متغیر ۲ تا ۱۳ درصد می‌باشد. حداقل مدت زمان سرمایه گذاری ۶ ماه بوده و امکان واریز و برداشت در آن وجود دارد.

طرح تبسم: در این طرح تا ۸۰ درصد موجودی حساب قرض الحسنه و تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان به کسانی که در بانک صادرات سپرده گذاری کرده اند، ارائه داده می‌شود. سود این وام بسیار کم بوده و مهلت بازپرداخت آن بین ۱۲ تا ۶۰ ماه است.

طرح صبای سپهر: این طرح برای پذیرندگان پایانه فروش در نظر گرفته شده است و سود آن بر اساس زمان بازپرداخت متغیر خواهد بود. تمام مشتریان حقیقی و حقوقی می‌توانند با دسته چک یا بدون دسته چک و از طریق حساب سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت، از این طرح بهره‌مند شوند.

وام به جامعه درمانی: از جمله انواع وام بانک صادرات است که برای قدردانی از زحمات جامعه پزشکی در نظر گرفته شده و در قالب دو طرح سپهر سلامت و همیاران سپهر سلامت اجرا می‌شود. در این طرح به پزشکان و تا سقف دویست میلیون و به پرستاران تا سقف صد میلیون تومان، وام داده می‌شود.

وام ضروری صندوق بازنشستگی: طبق تصمیم این بانک به بازنشستگانی که از شرایط لازم برخوردار باشند، بدون ضامن وام مرابحه پرداخت می‌شود. نرخ این وام ۶ درصد بوده و برای تعیین مبلغ قابل ارائه به گواهی کسر از حقوق نیاز است.

تسهیلات بدون واریز قسط: مشتریان این طرح، مجاز خواهند بود تا بدون نیاز به واریز قسط و تا ۵۰ درصد مبلغ سپرده خود را تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان وام دریافت نمایند. نحوه پرداخت قسط نیز بدین شکل است که، بانک اقساط را از محل سود سپرده به صورت خودکار برداشت می‌کند.

طرح میثاق: در این طرح نیز در صورت داشتن میانگین حساب می‌توان تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان وام با سود ۹ درصد دریافت کرد. البته سود مذکور برای افراد حقوقی ۷ درصد می‌باشد و مشتریان امکان واریز و برداشت در آن را دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

دکمه بازگشت به بالا