تأمین سرمایه تمدن حلقه ارتباطی سرمایه‌های خرد با صنعت (+فیلم)

علی بیگ‌زاده مدیرعامل تأمین سرمایه دانش بنیان تمدن در حاشیه پانزدهمین نمایشگاه صنعت مالی (بورس، بانک، بیمه) به توانمندی‌ها و افتخارات تأمین سرمایه تمدن پرداخت.

به گزارش آماج به نقل از خبرداری، علی بیگ زاده مدیرعامل تاین سرمایه دانش بنیان تمدن با معرفی شرکت‌های تامین سرمایه افزود افزود: اتفاقی که در شرکت‌های تأمین سرمایه می‌افتد؛ شما مطلع هستید که کار شرکت تأمین سرمایه بیشتر در دو حوزه است: حوزه مدیریت دارایی و حوزه تأمین مالی. در حوزه مدیریت مالی ما صندوق‌های سرمایه‌گذاری را داریم که مردم خرد و شرکت‌هایی که متقاضی سرمایه‌گذاری هستند در این صندوق‌ها سرمایه‌گذاری انجام می‌دهند. قسمتی از منابع این صندوق‌ها صرف انتشار اوراق و بحث پذیره‌نویسی می‌شود، اوراق را شرکت‌ها با مجوز سازمان بورس انواع اوراق مانند صکوک اجاره است، صکوک مرابحه است و… . این انتشار اوراق به‌عنوان رکن متعهد پذیره‌نویس، بازارگردان و تأمین سرمایه مسئولیت قبول می‌کند. اوراق را خریداری و چرخه تأمین مالی در بازار سرمایه شکل می‌گیرد.

در آخرین رونمایی مبلغ تأمین سرمایه برای سی شرکت به پانصد میلیارد تومان رسیده که از حدوداً هزار نفر فرد حقیقی و حقوقی سرمایه جمع‌آوری‌شده و در اختیار سی شرکت برای موضوع سرمایه در گردش قرار داده شده. این موضوع کار جدیدی است و زمینه و بستر آن کاملاً در تأمین سرمایه تمدن قرار دارد.

ایشان نیز با معرفی امکانات سرمایه‌گذاری تامین سرمایه تمدن خاطرنشان کرد: همچنین روی سایت ما آی‌ بی شاپ (IB Shop) می‌توانند ورود داشته باشند و آنچه زمینه‌های مختلف سرمایه‌گذاری وجود دارد. یعنی هم در صندوق‌های درآمد ثابت هم در بحث آی وی کرات هم در بحث صندوق‌های سهمی هر کسی باتوجه‌به اشتهای ریسکی که دارد می‌تواند وجوه خود را پلتفرمی که ما داریم سرمایه‌گذاری کند و قسمتی از این وجوه هم به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم صرف تأمین مالی شرکت‌های تولیدی بخش صنعت می‌شود.
شرکت‌های تأمین سرمایه اصطلاحاً نهادهای مالی تسهیلگر و کاتالیزور هست، این شرکت‌ها ارتباط بین سیستم بانکی، بازار سرمایه و سرمایه‌گذاران خرد فراهم می‌کند با پلتفرم‌های مالی که مثلاً تأمین سرمایه تمدن هم آی بی شاپ دارد هم آی بی تریدر را دارد. سرمایه‌گذاران می‌توانند بحث سرمایه‌گذاری را باتوجه‌به ریسکی که دارند انتخاب کنند.

در انتشار اوراق در رقم‌ها رقم‌های خوبی هست الان در تأمین سرمایه تمدن اعداد بزرگی از سمت شرکت‌های تولیدی متقاضی تأمین مالی هستند که اگر این وجوه در صندوق‌ها قرار بگیرد به‌سادگی می‌تواند بحث تأمین مالی شرکت‌های تولیدی هدایت نقدینگی کشور اتفاق بیفتد.

علی بیگ زاده مدیرعامل تامین سرمایه دانش بنیان تمدن همچنین تاکید کرد: ما هیچ محدودیتی در نداریم؛ پیش‌ازاین هم عرض کردم سرمایه‌گذاران با مراجعه به واحدهایی مثل سایت آی بی شاپ و هم شعبی که در سراسر کشور داریم می‌توانند سرمایه‌گذاری را انجام دهند و هیچ محدودیتی وجود ندارد برای تمام اقشار جامعه انواع اوراق وجود دارد، باتوجه‌به ریسک‌پذیری‌ای که دارند صندوق‌ها مختلفی طراحی شده. این اتفاق می‌تواند رخ بدهد و تأمین سرمایه تمدن به‌عنوان بزرگ‌ترین شرکت تأمین سرمایه کشور در خدمت مردم عزیز ایران است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =

دکمه بازگشت به بالا