بیش از ۲ هزار نفر از متخصصین و پرسنل پالایشگاه بندرعباس درگیر تعمیرات اساسی هستند (+فیلم)

به گفته مدیر نگهداری و تعمیرات شرکت پالایش نفت بندرعباس بیش از ۲ هزار نفر از متخصصین، کارشناسان و نیروهای اجرایی پالایشگاه درگیر تعمیرات اساسی پالایشگاه هستند تا کار به صورت ایمن و بدون حادثه نجام شود.

به گزارش آماج به نقل از پول نیوز، رضا خاورسنگری مدیر نگهداری و تعمیرات شرکت پالایش نفت بندرعباس در گفتگو با پول نیوز با بیان اینکه در حال انجام تعمیرات اساسی واحدهای منطقه جیم (ج) شرکت پالایش نفت بندرعباس هستیم، افزود: بیش از ۵ سال است که این واحد به همت متخصصین و کارشناسان داخلی و مدیریت شرکت پالایش نفت بندرعباس راه‌اندازی و به بهره‌برداری رسیده و برای اولین‌بار است که یک منطقه عملیاتی به صورت یکپارچه مورد تعمیرات اساسی قرار می‌گیرد.

مدیر نگهداری و تعمیرات شرکت پالایش نفت بندرعباس افزود: در تعمیرات اساسی بر اساس استانداردهای روز دنیا بعد از اینکه بهره‌بردار منطقه بر اساس استانداردهای ایمنی واحد را خاموشی داد و تحویل تعمیرات قرار گرفت، ما واحدها را بر اساس استانداردهای ایمینی آماده بازرسی می‌کنیم.

خاورسنگری، ادامه داد: بازرسی توسط مجموعه بازرسان پالایشگاه که متخصصین این امر در حوزه مهندسی مواد و بازرسی‌های جوش و دستگاه‌های پالایش هستند انجام و تعمیراتی که لازم است مشخص و انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه در طی عملیات تعمیرات، نیروهای بازرسی مهندسی و واحدهایی نظارتی، نظارت را انجام می‌دهند، افزود: زمانی که این تعمیرات به پایان برسد باز بر اساس استانداردها و دستورالعمل‌های مشخص کار تست‌های نهایی و تحویل به بهره‌برداری صورت می‌گیرد و در نهایت بعد از Box Up کردن و تحویل گیری واحد بر اساس دستورالعمل‌های استاندارد راه‌اندازی، واحد در مدار تولید قرار می‌گیرد.

مدیر نگهداری و تعمیرات شرکت پالایش نفت بندرعباس، گفت: تقریباً از چند سال قبل برنامه‌ریزی‌هایی صورت می‌گیرد، قطعات مشخص و خریداری می‌شود، روش‌ها مشخص می‌شود و ما یک برنامه زمان‌بندی که شامل جزئی‌ترین کارها است را مشخص می‌کنیم و به همه واحدها اعلام می‌کنیم و بر اساس آن برنامه جذب نیرو صورت می‌گیرد که بر این اساس ما تقریباً ۳ هزار نفر را جذب کردیم.

خاور سنگری افزود: در طی سال‌های اخیر که پالایشگاه نفت بندرعباس سیاست خود را بر این گذاشته که تعمیرات اساسی را نیروهای خود پالایشگاه انجام دهد و پیمانکار نگیرد و در این مدت توانستیم جوانان بومی را وارد کار کنیم و علاوه بر اشتغالزایی، این نیروها در هنگام کار آموزش ببینند و نیروهای ماهری را برای این فرایند در کل کشور تربیت بکنیم.

وی گفت: بیش از ۲ هزار نفر از متخصصین، کارشناسان و نیروهای اجرایی پالایشگاه‌ها هم درگیر تعمیرات اساسی پالایشگاه هستند تا کار به صورت ایمن و بدون حادثه و با کیفیتی که واحد پالایشگاهی بتواند سال‌ها کار کند، انجام شود.

مدیر نگهداری و تعمیرات شرکت پالایش نفت بندرعباس در خاتمه گفت: پایداری چرخه انرژی در کشور که اصلی‌ترین پایه اقتصاد و همچنین رفاه و آسایش برای مردم است در چرخه حمل‌ونقل، تأمین زنجیره غذایی و… این عشق را در مدیران و کارشناسان به وجود می‌آورد که نه‌تنها در تعمیرات اساسی بلکه در تمام اوقات سال به صورت ۲۴ ساعته در خدمت مجموعه باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 13 =

دکمه بازگشت به بالا