بسته خبری | منطقه ویژه ماکو در ماهی که گذشت (+فیلم)

به گزارش آماج به نقل از پول نیوز، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: راهبرد ایجاد منطقه آزاد مشترک با کشور‌های همسایه را دنبال می‌کنیم. حسین گروسی در دیدار با سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نخجوان با اشاره به علاقمندی این سازمان به توسعه روابط تجاری با کشور‌های همسایه گفت: ایجاد منطقه آزاد مشترک با کشور‌های همسایه از جمله ترکیه و آذربایجان می‌تواند نقش مهمی در توسعه اقتصاد ملی و منطقه داشته باشد.

سید احمد حسینی، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نخجوان نیز در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اهمیت ایجاد منطقه آزاد مشترک ماکو با کشور‌های ترکیه و آذربایجان تاکید کرد: ماکو ظرفیت ایجاد منطقه آزاد مشترک با کشور‌های همسایه از جمله جمهوری خودمختار نخجوان را دارد.

با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو عملیات احداث مدرسه ۶کلاسه خیرساز در روستای قره‌جالو پلدشت آغاز شد. بررسی میدانی مشکلات شهر مرگنلر توسط حسین گروسی به همراه دادستان ماکو/ مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو به رفع مشکلات زیرساختی و مشکل آب شرب شهر مرگنلر تاکید کرد.

حسین گروسی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو در دیدار با اهالی مسکن مهر شوط، خواستار رفع مشکلات آب شرب و احداث فضا‌های آموزشی و مذهبی در مسکن مهر شوط شد. باحضور معاونین فرهنگی مناطق آزاد ماکو و ارس و مدیران کل میراث فرهنگی اذربایجان شرقی و غربی، ایجاد رینگ گردشگری از ارمنستان به ارس ماکو ارومیه و تبریز مورد بررسی قرار گرفت.

اعلام آمادگی سازمان منطقه آزاد ماکو برای استمرار مساعدت در رفع مشکلات آب منطقه
معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد ماکو از آمادگی این سازمان برای تداوم مشارکت و مساعدت در تامین آب و رفع تنش آبی منطقه خبر داد.

منطقه آزاد ماکو، منطقه‌ای مرزی با امنیت پایدار برای سرمایه گذاری است / این مطلب را سرهنگ رضا شیراوژن، معاون فرهنگی اجتماعی مرزبانی انتظامی کشور در دیدار با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو عنوان کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − هشت =

دکمه بازگشت به بالا