برگزاری همایش تجاری تهران با هدف گسترش انرژی بین ایران و روسیه

همایش تجاری تهران با حمایت وزارت خانه های ویژه روسیه و ایران, سازمان توسعه تجارت, اتحادیه صنعتگران و بازرگانان روسیه, مرکز تجاری توسعه اقتصادی اتحادیه کشورهای مستقل مشترک المنافع, اتحادیه ها و نهادهای رشته ویژه ای تحت حمایت اتاق بازرگانی و صنایع روسیه و اتحادیه گاز روسیه در مرکز همایشی بین المللی برج میلاد تهران از تاریخ ۱۸ تا ۲۰ مهرماه برگزار گردید.

به گزارش آماج، هدف از همایش تجاری تهران, حمایت از تحکیم و تقویت روابط تجاری و اقتصادی ,تنوع بخشی همکاری, ترویج محصولات صادراتی کارخانه های روسیه به بازارهای خاور نزدیک و خاورمیانه می باشد.

مهمترین بخش های موضوعی نمایشگاه به مباحث فناوری های IT, انرژی,صنایع نفت و گاز و صنعت شیمیایی, مهندسی مکانیک, متالوژی, ساخت و ساز, صنایع کاغذ و خمیر کاغذ و صنعت چوبی, صنعت معدن و مواد شیمیایی, حمل و نقل, صنعت کشاورزی, کالای مصرف عمومی,پزشکی, علم و آموزش پرداخته شده بود.

در حاشیه ای مراسم سلیم علیزاده نماینده ارشد انجمن بین‌المللی سیاست خارجی فدراسیون روسیه در جمهوری اسلامی ایران به خبرنگار ما در پاسخ به این سوال که موضوعیت و هدف از برگزاری این اجلاس چه بوده اینگونه پاسخ داد: اینجا یک نمایشگاه برگزار می شود که مجریان این رویداد به ما پیشنهاد دادند یک پنل با موضوع انرژی باشد و ما یک رویداد در صنعت انرژی را برگزار کرده ایم.

وی در مورد تداوم این نوع نشست ها افزود: این رویداد اولین بار برگزار می شود و انجمن گاز روسیه برای اولین بار این رویداد را در ایران برگزار کرده است,پتانسیل و ظرفیت هایی وجود دارد که روابط بیشتر هر دو کشور با هم تقویت شود.

آقای میخائیل کوزنتسوف
مدیر گروه مهندسی مکانیک، بخش سوخت
بخش انرژی وزارت صنعت و تجارت فدراسیون روسیه تصریح کرد: امروز تجربه اول ما بود و امیدوارم بعد از این جلسه, باتوجه به تجربه ای که ما به دست آوردیم این رویداد با کیفیت بیشتری برگزار شود.

وی به توانمندی مجموعه صتسا اشاره کرد و گفت:
ما امروز تفاهم نامه همکاری با صتسا امضا کردیم و این مجموعه دارای اعضای مناسب که سرشار از بزرگان است در این مجموعه وجود دارند و هدف اصلی انجمن ما,ایجاد همکاری تنگاتنگ بین شرکت های صنعت نفت و گاز و روسیه و کشور ایران است.

این مقام مسئول کشور روسیه خاطرنشان کرد: در واقع معتقدیم پایان و نتیجه این جلسه باید انعقاد قراردادهای مختلف و تبادل انرژی و بومی سازی تجهیزات ایران و روسیه باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − دو =

دکمه بازگشت به بالا