برگزاری نشست خبری ریاست محترم شرکت گوهر کیان برنا

باسمه تعالی

نشست خبری ریاست محترم شرکت گوهر کیان برنا (برنامه راهبردی نوین ایران) باحضور خبرنگاران برگزار شد .

به گزارش آماج، در آغاز این نشست خبری سردارخداداد تیموری به عنوان ریاست برنا که ازرزمندگان هشت سال دفاع مقدس و جوانترین رزمنده که در۱۳ عملیات مهم بمدت ۷۸ماه درخط مقدم جبهه حضور چشمگیری داشته است؛ اظهار داشت: معیشت در جامعه فعلی ایران بزرگترین معضل برای مردم زحمتکش وسخت کوش ایرانی است و متاسفانه مردم دراین خصوص تابحال محتمل رنج‌های زیادی شده اندوبدلیل تحریم های کمرشکن فشار مضاعفی بردوش مردم تحمیل می‌شود .
باید گفت وضعیت معشیت جامعه ایران به نوعی باعث معضل شده است و تمامی مردم رنج می برند و این به معنای کم کاری دولت نیست ، تحریم ها و دشمنان خود عاملی برای این مشکلات است. و قدرتهای استعماری نمی‌خواهند ، مملکت ایران از لحاظ اقتصادی و صنعتی پیشرفت کند ونمیخواهند بپذیرند که ایران دارای یک تمدن چندهزارساله است.
سردارتیموری ادامه داد : هنری کیسینجر در سالهای پیشین گفته بود که اگر ایران را متوقف نکنید در آینده تبدیل به یک قدرت فرامنطقه ای و قدرتمند شیعه مداردرجهان خواهد‌شد وبایدازهرابزاری درجهت راکد کردن پیشرفت نظامی و اقتصادی ایران بهره ‌برداری کرد.
وی خاطرنشان کرد: بنیاد برنا درحقیقت برنامه راهبردی نوین ایران است و تمام تلاش و کوشش خود را در جهت رفع فقر دربین آحاد جامعه به سرانجام خواهد رساند و رسالت این بنیاد کمک به خدمات رفاهی و آموزشی به جامعه هدف است .
وی یادآور شد: این بنیاد کاملا خصوصی است وبا حمایت خیرین جامعه کار خودش را کلید زده است و هیچگونه خدمات دولتی وحمایت دولتی شامل این بنیاد نمی شود .


سردارتیموری اضافه کرد:کارت اعتباری به مبلغ صد میلیون تومان به افراد واجد شرایط این بنیاد قرارمیگیردودراین واگذاری نیزهیچگونه چک و سفته وضمانتی ازکسی نمی‌خواهیم واین خدمات کاملا عام المنفعه است که دارندگان این کارت اعتباری ماهانه اقساط آن را بدون سود به بنیاد پرداخت خواهند کرد .
سردارتیموری درسوال یکی از خبرنگاران در خصوص کمک به اتباع بیگانه درکشورافزود: در مورد کمک رسانی به این افراد کرامت انسانی رعایت خواهد شد و کمک های این بنیاد شامل آنها نیز خواهد شد ودراین خصوص جلساتی باسفرای کشورهادرایران داشته ایم که خدمات به آنها نیز تعلق بگیرد .
دیگر خدمات از جمله خدمات سیاحتی و زیارتی, خدمات درمانی و خدمات آموزشی در واقع هدف ما است.
در ضمن حمایت از دانش بنیان ها و نخبگان علمی را در دستور کار خود قرار داده ایم .
جناب آقای طالبی مشاورعالی شرکت گوهر کیان برنا نیز بیان کرد:جامعه هدف ما درحقیقت اقشار آسیب پذیر جامعه و نیازمندان و… هستند وی در خصوص بیماران نادر، پروانه ای و صعب العلاج گفت:خدمات این بنیاد برای این بیماران کاملآ رایگان است و افرادی که سرپرستی خانوارهایی هستند که توانایی‌های کارکردن راندارند ، تمام هزینه‌های درمانی و اقتصادی آنها راازصفرتا صد تامین می‌کنیم .
وی در خصوص تخصیص اعتبار صد میلیونی به خانوارهای ایرانی افزود:در ابتدا یک خود اظهاری از خانواده ها اخذ میگردد که آیا قادر به پرداخت این هزینه هابه طور ماهیانه هستند یانه ؟ اگردر موعد زمانی خود پرداخت نکنند از سایرخدمات برنا محروم می گردند.
اما اگر بنیاد با تحقیقات تشخیص دهد که از لحاظ اقتصادی و معیشتی توان پرداخت اقساط را ندارند؛این مبلغ به آنهابخشیده می‌شود ورایگان خواهد بود.
جناب آقای طالبی یادآور شد: در خصوص خدمات تحصیلی و دانشجویی و بورسیه افراد تحت نظر برنا، خدمات سیاحتی و زیارتی حمایت های لازم ازاین افراد صورت می‌گیرد و هزینه های آموزش نیز بطور بلاعوض به این عزیزان پرداخت خواهد شد . دربحث شرکتهای دانش‌بنیان حمایت های این بنیاد بطورپیگیر وجدی انجام خواهدشد .
وی در پایان گفت:بزودی دراکثراستانها و شهرستان های کشوردفاتربنیاد برنا راه اندازی خواهد شد.

پایان خبر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 13 =

دکمه بازگشت به بالا