با پیگیری خودجوش فعالان اقتصادی در جهت افزایش مشارکت رای دهندگان صورت گرفت

تعدادی از شیوخ و عشایر عرب خوزستان بر مشارکت در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری و حضور در پای صندوق های رای تاکید کردند

به گزارش آماج،با پیگیری خودجوش فعالان اقتصادی در جهت افزایش مشارکت رای دهندگان در خوزستان، که از طریق فضای مجازی و پس از ساعت ها گفت وگو با شیوخ عشایر و عرب های خوزستان صورت گرفت، سرانجام تعدادی از شیوخ و عشایر عرب خوزستان ضمن اعلام حمایت خود از دکتر جلیلی، با انتشار بیانیه هایی تاکید کردند که روز جمعه به همراه خانواده و فامیل و طایفه خود، در پای صندوق های رای حاضر خواهند شد.

برخی شیوخ عشایر در این گفت وگوها که با ویدئو کنفرانس صورت گرفت، اعلام کردند که مشکلات بسیاری برای آنها در یک دهه اخیر رخ داده که باعث قهر آنها با صندوق رای شده است. از جمله در دولت روحانی به دلیل مشکلاتی که برای زمین های آنها در طرح های نیشکر رخ داده و همچنین برنامه های آبرسانی زمین های کشاورزی و سایر برنامه های عمرانی عملا معطل مانده بود، دچار زیان شده اند.
اما در گفت وگوهای مختلف، و با اعلام قول همکاری برای حل مشکلات آنها در دولت دکتر جلیلی، در نهایت برخی شیوخ با انتشار بیانیه هایی با تاکید بر مشارکت در دور دوم انتخابات روز جمعه 15 تیرماه 1403 و آشتی با صندوق های رای اعلام کردند که همراه با آشنایان خود در انتخابات روز جمعه شرکت خواهند کرد.

پیگیری خودجوش فعالان اقتصادی با همکاری دکتر علیرضا شاهمیرزایی مسوول شورای راهبری کمیته اصناف و بازاریان ستاد دکتر جلیلی، صورت گرفت و فعالان اقتصادی، از طریق فضای مجازی و ویدئو کنفرانس با چند تن از شیوخ عشایر خوزستان گفت وگوهای چند ساعته ای را انجام دادند.
شیوخ عشایر و طوایف عرب خوزستان که پیگیر حل مشکلات منطقه خوزستان هستند با انتشار بیانیه هایی اعلام کردند که در انتخابات روز 15 اسفند 1403 شرکت خواهند کرد.
از این طریق، تعداد قابل توجهی از رای دهندگان که به دلیل مشکلات خود در دولت روحانی، مشارکت کمتری در انتخابات گذشته داشته و با صندوق رای قهر کرده بودند، اعلام کردند که در روز جمعه 15 اسفندماه در محل اخذ رای حضور می یابند.

از جمله در یکی از بیانیه ها به زبان عربی آمده است:
بسم الله الرحمن الرحیم سلام علیکم جمیعا اخوانی فی هذا الدیوان وشکرن عله الدعوا کلنه حمایت من سعید جلیلی وراینا انشالله سعید جلیلی یوم الجمعه من دیوان بیت چولان الشعبانی الشیخ عامرشعبانی

انتهای خبر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =

دکمه بازگشت به بالا