آیت الله العظمی مدرسی: هدف تمامی رأی‌دهندگان باید فقط مصلحت عراق باشد.

به گزارش آماژ ، آیت الله العظمی سید محمد تقی مدرسی در آستانه انتخابات مجلس عراق اظهار کردند: «مردم عراق برای مصلحت و منفعت وطن خود رأی می‌دهند، هر چند ممکن است با یکدیگر اختلاف نظرهایی داشته باشند، اما هدف همه منافع وطن است». و تأکید کردند: «باید برای از بین بردن موانع، همگان بر همین هدف تمرکز کنند».

معظم‌له در ادامه بر ضرورت پایبندی به اصول تأکید کرده و عنوان کردند: «اختلافات را در چهارچوب همین اصول باید حل و‌ فصل کرد، چرا که وطن مهم‌تر از منافع شخصی است. چنان‌که حضرت امیر علیه السلام می‌فرمایند: (سرزمین‌ها با میهن‌دوستی آباد شده‌اند)».

ایشان در ادامه با بیان اینکه ملت عراق به دلیل تفاوت‌های قومی و قبیله‌ای در طول تاریخ با یکدیگر دچار اختلاف شده‌اند اما پایبندی به اصول آن‌ها را از ورطه سقوط نجات داد،‌ مهم‌ترین این اصول را دین و کتاب خدا برشمرده و اظهار کردند: «کتاب خدا همواره مورد احترام همگان و مرجع حل اختلاف بود، حتی از سوی کسانی که تقیّد دینی نداشتند».

در ادامه افزودند: «از آنجا که وجود اختلاف بین مردم از حکمت‌های خداوند متعال است، وظیفه ما است که همواره در راستای حل اختلاف و نیکوکاری بکوشیم و به جای شعار به دنبال عمل باشیم. آیا آبادی وطن و پیشرفت آن، همچنین کمک به مستمندان و توسعه اقتصادی، مطلوب و مورد انتظار همگان نیست؟ همه باید برای این اهداف تلاش کنند».

آیت الله العظمی مدرسی در خاتمه سخنانشان با اشاره به زیارت اربعین امام حسین (ع) عنوان کردند: «این زیارت مختص به گروه خاصی نیست، بلکه مناسبتی بود که مردم از هر مذهب و عقیده‌ای آن را گرامی داشتند، زیرا احیای نام و یاد مظلوم و حمایت از او در برابر ظالم از اصول مورد توافق همگان است». ایشان همچنین بر لزوم عمل بر اصول و ارزش‌ها در جامعه و در زمینه‌های مختلف تأکید کردند.
‏almodarresi.com/fa/3301

کانال تلگرام
‏t.me/almodarresi_fa
صفحه اینستاگرام
‏instagram.com/almodarresi_fa

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + دوازده =

دکمه بازگشت به بالا