کتاب دعا راه ارتباط با خدا به همت مهدی صنوبرچاپ و منتشر شد.

کتاب «دعا راه ارتباط با خدا» به همت مهدی صنوبر نوجوان نخبه و نویسنده در حدود ۵۰۰ صفحه و ۲۰۰۰ نسخه چاپ و منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری آماج : از الطاف بی کران خداوند به بندگان، فرستادن اولیایی است که تمام حقایق را آشکارا می‌بینند و با زبان دعا و مناجات، آن را برای انسان‌ها اظهار می‌کنند؛ از این رو دعا و مناجات، عنایات مهم حق تعالی است که از زبان پاک و الهی ائمه اطهار (ع) صادر شده‌اند تا انسان‌ها نیز به مدد آن به اندازه درک فهم، در ساحت الهی وارد شوند، آن را بفهمند و با معبود و محبوب ازلی راز و نیاز کنند.

در این کتاب نویسنده سعی داشته قطره ای از این دریای بی کران معارف الهی را جمع آوری و نگارش کرده است و به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد و عبارات دل انگیزش جاذبه‌ای خاصی دارد.

نویسنده در پیشگفتار اثر آورده است:
دعا در ادبیات دینی ما بسیار حائز اهمیت است و مکرراً مورد توصیه حضرات معصومین علیه السلام قرار گرفته است تا آنجا که به تعبیر بزرگان دینی ما قرآن صاعد دانسته شده است و ادعیه به جز جنبه ای که نمایاننده حاجات و درخواست های ما از پروردگار عالم هستند آموزاننده معارف دینی به شیوه عمیق و دقیق می باشد و با توجه و تعمق در عبارات ادعیه مختلف می‌توان از چشمه زلال معارف ناب اسلامی نوشید و همچنین شیوه صحیح راز و نیاز با خداوند را به ما نشان می دهند. لذا با توجه به این جایگاه ممتاز ادعیه در این کتاب تلاش بر آن شده است که ادعیه معروفی که توصیه بیشتری بر آنها شده گردآوری شود و به همراه ترجمه صحیح و روان در اختیار مخاطبین شریف این کتاب قرار گیرد تا با ذکر ادعیه و فکر در معنای آن زمینه‌ای برای ارتباط با پروردگار عالمیان مهیا گردد.

در این کتاب، دعاها را به حالات و مقامات کمالیه‌ای اشاره داشته که بنده می‌تواند در ارتباط با حق تعالی به دست آورد و این مرحله با ابراز عجز و لابه او منافاتی ندارد، چون نویسنده معتقد است انسان حالت‌های گوناگونی دارد.

انسان باید در سیر روحی و مقامات معنوی به گونه‌ای شود که رسول خدا (ص) در سرّ تکبیرهای هفت گانه نماز در شب معراج فرمود هر تکبیری، پرده و حجابی را برای عبد کنار می‌زند.

این کتاب توسط مهدی صنوبر گردآوری و نگارش شده است. چاپ اول این کتاب در ۲۰۰۰ نسخه و توسط انتشارات مدید چاپ و نشر شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − 2 =

دکمه بازگشت به بالا