همایش شیرخوارگان از مصادیق ریاض الجنة است

امام جمعه موقت تهران در اجلاس سالانه مجمع جهانی حضرت علی اصغر در حرم مطهر رضوی گفت: مجالس عزاداری را هدفمند برگزار کنید، رهبری فرمودند از این سرمایه برای تولید عمل صالح استفاده کنید. یکی از هدف ها این باشد که دختران به سمت عفاف و حجاب کامل بروند.

به گزارش آماج و به نقل از روابط عمومی مجمع جهانی حضرت علی اصغر علیه السلام، آیت الله سید احمد خاتمی در ابتدای سخنانش اظهارداشت: تا میتوانید زیارت کنید سید الشهدا علیه السلام را و مجلس بگیرید برای سیدالشهدا(ع) و گریه کنید برای حسین(ع) و سجده کنید بر تربت ابی عبدالله (ع) و در خانه ها سعی کنید مجلس ابی عبدالله(ع) را برپا کنید.

وی افزود: خود اهل بیت بر بزرگداشت شهادت سیدالشهدا(ع) تاکید داشتند. دهه محرم را امام رضا علیه السلام تاسیس کرد و راوی میگوید از اول محرم دیگر لبخندی بر لب های امام رضا دیده نمیشد و خودشان روز عاشورا روضه می خواندند.

آیت الله خاتمی با اشاره به جلسات همایش شیرخوارگان گفت: مجلس شیرخوارگان که بحمدالله جای خودش را باز کرده و باز خواهد کرد به برکت آن خون پاک و مظلوم آغازش با شما بود اما ان شالله پایانش مجلس آقا در زمان بقیه الله عج است.

وی تاکید کرد: این مجالس را هدفمند برگزار کنید، رهبری فرمودند از این سرمایه برای تولید عمل صالح استفاده کنید. مادرانی که بچه خود را با امید به این مجالس میاورند، هدفمند به این جلسه بیاورند. یکی از هدفها این باشد که دختران به سمت عفاف و حجاب کامل بروند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به بدحجابی برخی بانوان گفت: برخی از اینها در دل عاشق سیدالشهدا(ع) هستند از این سرمایه برای گسترش عفاف استفاده کنید.

وی با اشاره به واقعه تاریخی کربلا گفت: وقتی اسرای کربلا را وارد کوفه کردند مردم میدانستند اینها گرسنه هستند نان و خرما آوردند، یک خانمی نگاه کرد دید حجاب بچه های فاطمه(س) غارت شده، مقداری چادر و روسری آورد، زینب(س) آن را پذیرفت اما نان و خرما رد کرد. باید درس غیرت آموخت. خانمی که کم توجه به حجاب هست باید با مجلس عاشورایی شما متحول شود.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه جلسات شیرخوارگان از مصادیق ریاض الجنة است گفت: ریاض الجنه یعنی بوستان های بهشتی که پیغمبر اکرم(ص) درباره خصوصیاتش فرموده اول مجالس مومنین، دوم مجالس الذکر که یاد خدا در آن است.ان شالله که اینگونه مجالس که زیر مجموعه مجالس فاخر است ادامه پیدا کند.

آیت الله خاتمی در برگزاری مجالس روضه را همچون مجلس بیعت با سیدالشهدا توصیف کرد و افزود: بیعت با سیدالشهدا (ع) در عصر حاضر چیزی جز بیعت با نظام اسلامی نیست. اینجا کشور ابی عبدالله است که نباید به سمت سکولاریزه رفت. این نظام پرچم الله اکبر را بلند کرده است.

وی یادآور شد: فرزندانی که در این مجالس حضور پیدا میکنند نظر کرده سیدالشهدا می شوند ان شالله که بر جسم و جانشان تاثیر گذار خواهد بود.

آیت الله خاتمی با تاکید بر اینکه مجالس حسینی هم مجالس شور باید باشد هم مجالس شعور گفت: مداحان عزیز اهل بیت با هنر آیینی شور حسینی را زنده می کنند و هم خطبا باید آرمان های نهضت سالار شهیدان را مطرح کنند. این دو باید در کنار هم باشد و اینگونه نشود در برخی مجالس فقط مداح می خواند.

امام جمعه موقت تهران در پایان سخنانش گفت: ان شالله این سنت مجالس عزاداری هدفمند با هدف گسترانیدن عشق ابی عبدالله گسترش پیدا کند.آنچه مطرح است بزرگداشت نام اهل بیت علیهم السلام ونام سالار شهیدان (ع) است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − نه =

دکمه بازگشت به بالا