هشدار در مورد جراحی‌های زیرزمینی زیبایی در شرایط کرونا

به نقل از اماج- دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران با هشدار نسبت به جراحی‌های زیرزمینی زیبایی در شرایط کرونا گفت: این موضوع نه تنها سبب شیوع کرونا می‌شود، بلکه عوارض جبران‌ناپذیری را در افراد به همراه خواهد داشت.

به گزارش انجمن پلاستیک و زیبایی ایران، حمیدرضا فتحی افزود: در کشور ما افرادی از گروه‌های مختلف پزشکی که آموزش های لازم را در زمینه جراحی زیبایی ندیده اند مبادرت به انجام جراحی‌های زیبایی می‌کنند که این موضوع می‌تواند عواقب جبران ناپذیری را برای بیماران به همراه داشته باشد.

وی اظهار داشت: این در حالی است که فقط حدود ۳۵۰ فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در کشور وجود دارد که همه این جراحان مطابق دستور العمل های صادره از سوی وزارت متبوع در شرایط همه گیری کرونا، تمام مراقبت های پیشگیری از ابتلا به کرونا قبل، حین و بعد از اعمال جراحی را مدنظر قرار می‌دهند و پروتکل‌ها توسط آنها به صورت کامل رعایت می‌شود.

دبیر انجمن فوق تخصصی جراحان پلاستیک و زیبایی ادامه داد: در حال حاضر از اعمال جراحی ترکیبی (چند عمل هم زمان) و همچنین عمل‌های طولانی به شدت پرهیز می‌شود.

فتحی خاطرنشان کرد: متاسفانه در حال حاضر افرادی با عنوان جراحی زیبایی اقدام به جراحی در سطح کشور می‌کنند که نه تنها پروتکل های بهداشتی توسط آنها رعایت نمی‌شود، بلکه به دلیل اینکه فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی نیستند و دوره‌های مربوطه را در مدت زمان لازم طی نکرده‌اند، جراحی آنها خطرآفرین است و  مکررا شاهد بروز صدمات جبران ناپذیری از سوی آنها هستیم.

این فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی با هشدار در مورد انجام جراحی‌های زیرزمینی در شرایط کرونایی خاطرنشان کرد: انجام جراحی‌های زیبایی در همه کشورهای دنیا در شرایط کرونا افزایش یافته است که دور کاری ها و در خانه ماندن از عوامل آن است؛ چرا که افراد دوره استراحت و بهبودی عمل را در منزل سپری می‌کنند. البته شرایط در کشور ما متفاوت است و در ایران نه تنها افزایش نیافته، بلکه کمتر هم شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + هجده =

دکمه بازگشت به بالا