نخستین همایش بین المللی زیتون برای صلح برگزار شد.

نخستین همایش بین المللی زیتون برای صلح برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری آماج – این همایش در قالب پویش بین المللی به مناسبت پنجم آذر روز جهانی درخت زیتون و به ابتکار خانه سرباز صلح ایران در محل سالن همایش های بین المللی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد.

خانه سرباز صلح ایران یک سازمان مردم نهاد است که تلاش دارد با بهره گیری از ظرفیت های فرهنگی و اجتماعی داخلی و بین المللی ضمن تکریم مدافعان امنیت ساز کشور و منادیان صلح گستر، با تقویت اتحاد و انسجام اقوام ایرانی، آموزش همگانی صلح و ترویج صلح و دوستی با رویکرد امنیت، سعادت، معیشت، فرهنگ صلح و دوستی را با نوآوری اجتماعی به منظور تامین نیازهای تحول یافته جامعه در سطح ملی و بین المللی گسترش دهد.

تقدیر از خانم دکتر نوین فروزان فعال بین المللی صلح، ناخدا هوشنگ صمدی فرمانده تکاوران دریایی مدافع خرمشهر و تعدادی دیگر از کهنه سربازان دفاع مقدس از جمله برنامه های این همایش بود.

مهندس قاسم رحیمی مدیر عامل خانه سرباز صلح ایران ضمن گزارش فعالیت های داخلی و بین المللی این سازمان مردم نهاد از جمله تشکیل شبکه جهانی کهنه سربازان، راه اندازی طرح کارآفرینی کارسان، راه اندازی باشگاه خدمات تخفیفان، راه اندازی آکادمی صلح، تلاش جهت توسعه و تقویت زیست بوم ایرانیان را از اهداف خانه سرباز صلح ایران برشمرد.

ایشان ضمن تشریح طرح زیتون برای صلح، افزودند هر یک از علاقمندان و دوستداران محیط زیست در سرتاسر این کره خاکی می تواند با خرید رمزدارایی OFP و یک (یا چند) نهال زیتون از سامانه طراحی شده دریافت نماید.

مهمانان ویژه مراسم :  حجت السلام دکتر ملبوبی رئیس انجمن دوستی ایران و کانادا ، مهندس کجوری مدیرعامل مجمع مدیران ، جناب آقای یونچی داور مسابقه میدان و اقتصاددان ،  دکتر علی شاه حسینی مدیر موسسه آموزش زبان ملل ، جناب سرهنگ سهیلی معاونت بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس و تعدادی از کهنه سربازان دفاع مقدس در این مراسم حضور داشتند .پوشش خبری این مراسم را رادیو فرهنگ به عهده داشت که جا دارد از مدیریت آن جناب آقای دکتر حبیبی و گزارشگر رادیو فرهنگ جناب اقای نوری تقدیر و تشکر شود .ضمنا تیم رسانه ای کانکت تیم با مدیریت جناب مهندس نیما میصری و همکاران ایشان نسبت به فیلم برداری و تصویربرداری از این رخداد اقدام نمودند .

درانتهای مراسم نیز از تاج زیتون صلح که به پاس فعالیت های صلح گسترانه خانم نوین افروز اعطاء شده بود رونمایی شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا