مناطق آزاد می توانند به پایلوت فعالیت های فرهنگی در کشور تبدیل شوند

«سعید محمد» در اولین نشست معاونت فرهنگی ـ اجتماعی دبیرخانه شورایعالی مطرح کرد:
مناطق آزاد می توانند به پایلوت فعالیت های فرهنگی در کشور تبدیل شوند

اولین نشست معاونت فرهنگی ـ اجتماعی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد با حضور «سعید محمد» مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی و عضو هیات امنای بنیاد سینمایی فارابی و جمعی از فعالان صنعت سینمای کشور برگزار شد.
به گزارش آماج و به نقل از فرینا ، در این نشست که با هدف معرفی ظرفیت های مناطق آزاد کشور با عنوان «فصل تحول» برگزار شد، «مهدی جوادی» مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، فعالان صنعت سینما، تهیه کنندگان، کارگردانان و تنی چند از بازیگران برجسته عرصه سینمای کشور حضور داشتند.
مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی در این نشست اظهار داشت: همه ما باید نسبت به آینده فرهنگی فرزندان این سرزمین نگران باشیم و برای بهبود آن برنامه ریزی کنیم.
«سعید محمد» افزود: مناطق آزاد می توانند پایلوت فعالیت های فرهنگی در کشور باشند چرا که در این مناطق دسترسی ها بیشتر و تردد آسانتر است.
مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی نیز در این نشست گفت: حضور دکتر محمد مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور در هیات امنای بنیاد سینمایی فارابی با هدف کمک به جهانی سازی سینما و ایجاد کریدور بین الملل است، زیرا در مناطق آزاد شرایطی مثل معافیت های مالیاتی، تسهیل ورود فناوری های نوین و تسهیل تردد اتباع خارجی را داریم.
مهدی جوادی با بیان اینکه از شرایط خاص مناطق آزاد برای بین المللی کردن سینمای ایران استفاده خواهیم کرد، ادامه داد: باید از ظرفیت های موجود در مناطق آزاد کشور نهایت بهره را برد، رگولاتری های سنگین مناطق عمومی جلوی نتیجه دادن ایده های جدید را خواهند گرفت. می توانیم با ایجاد سند باکس، فضای رشد ایده های سینمایی و رشد فناوری های حوزه سینما را در مناطق آزاد پیگیری کنیم.
در ادامه این نشست نیز معاون فرهنگی ـ اجتماعی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بر تداوم این نشست های فرهنگی اجتماعی و تشکیل کارگروه های تخصصی تاکید کرد.
مهدی حسین زاده افزود: به عنوان یک معلم دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران معتقدم تفکرات نئولیبرال و پول می تواند نه تنها فرهنگ و سینما بلکه مسیر علم و مقالات ISI را نیز تغییر دهد، ما با جهانی شدن مشکلی نداریم، ولی می خواهیم با ارزش های خودمان جهانی بشویم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 9 =

دکمه بازگشت به بالا