مردم نسبت به برند دیجی‌کالا چه حسی دارند؟

دیجی‌کالا، با همکاری مرکز افکار سنجی دانشجوایان ایران (ایسپا) پژوهشی انجام داده و نگرش و احساس مردم نسبت به این برند را بررسی کرده است. طبق این پژوهش که تقریبا بیش از ۳ هزار نفر در آن شرکت داشته‌اند ۶۲.۷ درصد دیجی‌کالا را نامی معتبر و خوشنام می‌دانند و از سوی دیگر از این میان ۷۸.۲ درصد احساس خوبی نسبت به خرید از دیجی‌کالا داشته‌اند. همچنین در این پژوهش ۶۱.۲ درصد از پاسخ‌دهندگان اعلام کرده‌اند که احساس خوبی نسبت به شنیدن نام دیجی‌کالا دارند.

اما این پژوهش چگونه انجام شده است. به گفته دیجی‌کالا نمونه‌گیری برای معرف بودن نمونه در سطح ایران طراحی و اجرا شده است. حجم نمونه ۳ هزار ۵۵۹ نفر بوده‌اند که ۵۰.۴ درصد آنها را مردان و ۴۹.۶ درصد آنها را زنان تشکیل می‌دهند. همچنین بیشترین حجم نمونه در استان تهران برابر ۷۰۸ نفر و کمترین آن در گلستان و ۴۵ نفر بوده است. طبق این پژوهش ۵۱.۲ درصد افراد نمونه از مرکز استان‌ها و ۴۸.۸ درصد نیز از یک شهر دیگر در هر استان بوده‌اند.

گستره سنی پاسخ‌دهندگان بین ۱۵ تا ۹۰ سال با میانگین ۳۷.۷ سال است. میانگین تحصیلات هم در سطح دیپلم و پیش‌دانشگاهی است.

براساس این پژوهش شاغلان (۴۱.۵ درصد) و خانه‌دارها (۳۰.۲ درصد) بزرگترین‌ گروه‌ها از نظر وضعیت اشتغال در نمونه هستند. ۱۷.۲ درصد شاغل بخش دولتی و ۸۲.۸ درصد در بخش خصوصی شاغل بوده‌اند. همچنین میانگین هزینه خانوار پاسخ‌دهندگان در ماه برابر ۹.۸۵ میلیون تومان بوده است. بیشترین فراوانی ذکر شده برای هزینه خانوار ۱۰ میلیون تومان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا