محکومیت سه شرکت لبنی پاک، میهن و پگاه برای گران‌فروشی/ جریمه ۲۰۰ میلیاردی برای «مای‌بیبی»

رئیس سازمان تعزیرات اسامی چند شرکت متخلف در حوزه لبنیات و محکومیت شرکت مای‌بیبی به پرداخت ۲۰۰ میلیارد تومان را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری آماج و به نقل از نجواخبر ، احمد اصانلو در نشست با خبرنگاران در ارتباط با «قرارگاه عملیاتی امور شعب ملی تنظیم بازار» گفت: ما مشکلی که در بازار داریم این است که برخی واحدهای تولیدی بدون درنظر گرفتن ضوابط قیمت‌گذاری، اقدام به افزایش قیمت‌ها می‌کنند. سازمان تعزیرات حکومتی، وظیفه رسیدگی به تخلفاتی دارد که سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گزارش می‌کند.

مازیار خویشوند سردبیر آماج  لطفا قوه قضاییه برای خشنودی دل مردم و اعتماد جامعه برخورد جدی با گران‌فروشی داشته باشد – این کمک به عزت دولت و برنامه های آتی دارد

وی افزود: تعدادی از کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی به بهانه‌ توزیع عادلانه یارانه‌ها اقدام به افزایش خودسرانه قیمت‌ها کرده‌اند و ما نیز به دلیل رسیدگی به افزایش بی‌ضابطه قیمت‌ها در کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی «قرارگاه عملیاتی امور شعب ملی ستاد تنظیم بازار» را تأسیس کرده‌ایم تا در سطح ملی بتوانیم به تخلفات رسیدگی کنیم و قبل از آن‌که کالاها از واحدهای تولیدی به دست مصرف‌کنندگان برسد، قیمت‌ها اصلاح شود.

اصانلو بیان کرد: ما در حوزه مواد شوینده ورود کردیم و یکی از مدیران ما شخصا مورد بازرسی قرار داد و دیروز رئیس شعبه ملی ما به قزوین رفتند و دو کارخانه مهم مواد شوینده که ۶۰ درصد بازار مواد شوینده را مورد بررسی قرار دادند که در یک واحد تولیدی ۵۰۰ هزار کارتون به ارزش ۱۵۰ میلیارد تومان که به قیمت غیرقانونی در بازار توزیع قرار گرفته بود قبل از آن‌که به دست مصرف‌کننده برسد در واحد تولیدی قیمت‌هایش اصلاح شد.

وی با بیان این‌که رویکرد شعب ملی براساس اقدامات پیشگیرانه است تا قبل از آن‌که مردم به قیمت بالا کالاها را بخرند و بعد نظارت از سوی سازمان حمایت و جهادکشاورزی صورت بگیرد و به ما گزارش تخلف دهند اصلاح صورت گیرد گفت: در یک واحد تولیدی دیگر ۴۰۰ تن از انواع مواد شوینده با قیمت‌های غیرقانونی تولید شد که دستور اصلاح قیمت به آن‌ها داده شد.

رئیس سازمان تعزیرات ادامه داد: در بحث رب گوجه فرنگی نیز یکی از مدیران ما در دو سه استان در حال تردد است و در کرمانشاه که یک واحد تولیدی از تولید امتناع می‌کرد را شناسایی کرد.

اصانلو افزود: در بحث لبنیات نیز موضوع را به یکی از شعب ملی گزارش دادیم و ۳-۴ واحد تولیدی را بررسی کردند و تعدادی از واحدهای تولیدی قیمت خود را اصلاح کردند و به قیمت ستاد تنظیم بازار برگرداندند، سه شرکت نیز محکوم شدند که یکی از آن‌ها ۳۶۰ میلیارد ریال به لحاظ گران‌فروشی، بازگرداندن قیمت به قیمت مصوب و نصب بنر، شرکت دیگر به مبلغ ۱۶ میلیارد تومان، اصلاح قیمت و نصب بنر و شرکت دیگر به پرداخت ۱ میلیارد جریمه و نصب بنر تخلف محکوم شده است. این سه شرکت میهن، پگاه و پاک بوده‌اند که البته فعلا عنوان نمی‌کنیم هرکدام از جریمه‌ها مختص کدام شرکت بوده است.

وی با اشاره به رسیدگی به تخلف شرکت‌های پوشک کودکان نیز گفت: در حوزه پوشک نیز شرکت مای‌بیبی به مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان محکوم شد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 11 =

دکمه بازگشت به بالا