متاسفانه تیم نخبگان ما توسط رسانه ها حمایت نشده است

اتفاقی بی نظیر برای جامعه علمی کشور: کلکسیونی از مدال‌های طلای جهانی توسط مخترعین ایرانی در مسابقات های مختلف جهانی

به گزارش پایگاه خبری آماج : از ابتدای فروردین سال 1400 تا به امروز توانسته ایم در مسابقات های جهانی اختراعات آمریکا ،روسیه ، رومانی ،جایزه بزرگ اختراعات اروپا، مالزی ، ژاپن ، ترکیه مدال طلای جهانی را کسب کنیم و یک مدال نقره جهانی هم از مسابقات جهانی اختراعات ورشو کشور لهستان داشته باشیم.

مرتضی چمن آرا، از مخترعین تیم اعزامی مخترعین ایران در مسابقات های جهانی, به دستاوردهای طلایی تیم اعزامی مخترعین ایران اشاره کرد و گفت: به لطف خداوند و دعای خیر مردم عزیز از ابتدای سال 1400 در مسابقات های جهانی اختراعات مختلف ،توانستیم دستاوردهای خیلی خوبی را برای کشورمان داشته باشیم و همچنین مدال طلای جهانی مسابقات جهانی اختراعات آمریکا که از جمله مسابقات جهانی معتبر مخترعین و فناوران در جهان می باشد را کسب نماییم.

این مخترع و پژوهشگر ادامه داد: از ابتدای فروردین سال 1400 تا به امروز توانسته ایم در مسابقات های جهانی اختراعات آمریکا ،روسیه ، رومانی ،جایزه بزرگ اختراعات اروپا، مالزی ، ژاپن ، ترکیه مدال طلای جهانی و جایزه ویژه طلای جهانی را کسب کنیم و یک مدال نقره جهانی هم از مسابقات جهانی اختراعات ورشو کشور لهستان داشته باشیم.

چمن آرا تاکید کرد: در این مسابقات های جهانی، مخترعینی از سراسر دنیا توانستند آخرین دستاوردهای علمی خود را در حوزه های پزشکی، دارویی، دندان پزشکی، مکانیک، رباتیک، محیط زیست وغیره به نمایش در آورده و با یکدیگر به رقابت بپردازند .

وی به اعضای تیم اعزامی مخترعین ایران اشاره کرد و افزود: در این مسابقات های جهانی تیم اعزامی مخترعین ایران متشکل از دکتر احسان مرزبان ،حمید مراد، دکتر مرتضی چمن آرا ، سولماز چرایی ، رسول مرزبان ،دکتر سیما ویسی نژاد، آرمین آهنربای و امین آهنربای توانستد با اختراع خود تحت عنوان ربات پرنده با قابلیت پرینتر سه بعدی در محل، در رقابت با صدها مخترع شرکت کننده از کشورهای دیگر در بخش فناوریهای نوین به عنوان تنها نماینده ایران مدال طلای جهانی را کسب نمایند.

این فعال حوزه اختراعات به تشریح اختراعات در مسابقات جهانی اختراعات آمریکا و سایر مسابقات های جهانی پرداخت و اظهار داشت: اختراعات تیم ما در زمینه ربات پرنده با قابلیت پرینتر سه بعدی در محل و همچنین روبات عیب یاب خودکار خطوط انتقال انرژی بدون دخالت نیروی انسانی و همچنین پهباد برد بلند با تامین انرژی خورشیدی برای ساخت محصولات سفارشی در مقصد پروازی به وسیله چاپگر های سه بوده است.

وی ادامه داد: اگرچه پهپادها به طور کلی شبیه به هم هستند؛ اما پهپاد ما نه از نظر فنی و نه از نظر ظاهری شبیه پهپاد ناسا یا آمازون نیست. در ضمن مجموعه ما چنین قابلیتی را دارد که میتوانیم پهپاد اختراع خود را به تولید انبوه برسانیم.

چمن آرا در پایان اظهار گلایه از عدم حمایت مسئولین و رسانه‌ها داشت و گفت: متاسفانه گلایه ای که از مسئولین و رسانه‌ها داریم این است که مجموعه ما از ابتدای سال کلکسیونی از مدال‌های رنگارنگ طلای جهانی را به نام کشور عزیزمان ایران به ثبت جهانی رسانده است اما از بعد رسانه ای و حمایت مسئولین اتفاقی نیفتاده است و این باعث رنجش مخترعین کشورمان شده است. اما جا دارد در پایان از اساتید حوزه رسانه جناب آقای حامی کوماهی و هادی گرجی که اعضای تیم رسانه ای مجموعه ما,هستند تقدیر و تشکر داشته باشم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + هشت =

دکمه بازگشت به بالا