عدم واکسیناسیون مسافران خارجی در ترکیه

هم‌زمان با تعطیلات تابستانی، برنامه واکسیناسیون فعالان گردشگری و مسافران در کشور ترکیه آغاز شد. مقامات این کشور هنوز برنامه‌ای را برای واکسیناسیون گردشگران خارجی ندارند.
مهدی عباسی، کارشناس گردشگری و بازار گردشگری ترکیه، از آغاز برنامه واکسیناسیون فعالان گردشگری و مسافران در کشور ترکیه، هم‌زمان با آغاز تعطیلات تابستانی خبر داد. وی با تاکید بر اینکه کشور ترکیه هنوز برنامه‌ای را برای واکسیناسیون گردشگران خارجی اعلام نکرده است، اذعان داشت:

کارکنان هتل و مسافرانی که تعطیلات خود را در هتل‌های شهرهای ساحلی جنوب ترکیه سپری می‌کنند، در همان هتل‌ها می‌توانند واکسینه شوند. این شرایط فقط برای مسافران داخلی و فعالان گردشگری این کشور فراهم شده است.

عباسی ضمن اشاره به ورود روزانه ۱۵ هزار گردشگر خارجی برای تعطیلات تابستان به حوزه مدیترانه، از برنامه و زمان‌بندی فوق‌العاده وزارت بهداشت و درمان ترکیه برای واکسیناسیون با واکسن‌های فایزر-بیونتک و سینوواک خبر داد که منجر به کاهش آمار مبتلایان به ویروس کرونا است. وی در این رابطه افزود:

در منطقه اژه‌ای ترکیه که مقصد تعطیلات تابستانی است، ایستگاه‌های واکسیناسیون در برخی هتل‌ها آماده شده که پس از بررسی پرونده بهداشتی فعالان گردشگری و مسافران، واکسیناسیون آن‌ها انجام می‌شود. برخی استان‌های گردشگری ترکیه قصد دارند با واکسیناسیون در هتل‌ها، آمار افراد واکسینه‌شده منطقه خود را افزایش دهند و به استانی امن و منطقه نمونه تبدیل شوند. اومون تونسر، مدیر فرهنگ و گردشگری استان آیدین در منطقه اژه‌ای ترکیه که کوش آداسی و دیدیم از جمله شناخته‌شده‌ترین شهرهای آن است، اخیرا در مصاحبه‌ای تایید کرده که هدف از عملیاتی کردن این برنامه، ایجاد یک پایلوت نمونه در جهان است.

کارشناس بازار گردشگری ترکیه با اشاره به اظهارات مقامات کشور، هدف از واکسیناسیون در این مرحله را کارکنان شاغل در بخش گردشگری و هتل‌ها یا مناطق دارای جشن یا کنسرت با جمعیت بالا دانست تصریح کرد که که این برنامه به گردشگران یا مسافران خارجی که با تور ترکیه به‌صورت موقت و کوتاه‌مدت به این کشور سفر کرده‌اند، اختصاص ندارد. وی ادامه داد:

با توجه به این‌که سن دریافت واکسن کرونا در ترکیه به ۱۸ سال رسیده است، دولت ترکیه از هفته گذشته برای افراد بالای ۵۰ سال که سه ماه از دریافت دُز دوم آن‌ها گذشته باشد، تزریق دُز سوم را با یک واکسن متفاوت‌ از دو دز اول، شروع کرده است. همچنین برای ایمن‌سازی کادر درمان دریافت دُز سوم نیز رسمی شد و از این هفته تمام کادر درمان شاغل در مراکز درمانی ترکیه باید نسبت به تزریق دُز سوم واکسن کرونا اقدام کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − پنج =

دکمه بازگشت به بالا