دست کردن در جیب مردم در پارکینگ‌های سطح شهر تهران/ یک نمونه: برج میلاد!

برداشتن پول از جیب مردم به انحای مختلف، یکی از دردسرهای اساسی شهروندان به خصوص در کلانشهرهاست و یک نمونه آشکار آن نیز، برداشت پول توسط دستگاه‌های پارکبان و خودپردازهای پارکینگ‌هاست. به نظر می‌رسد نظارت چندانی بر پارکینگ‌های سطح شهر وجود ندارد و پیمانکاران برای کسب سود بیشتر، قوانین و مقررات…

به گزارش آماج و به نقل از نجواخبر، برداشتن پول از جیب مردم به انحای مختلف، یکی از دردسرهای اساسی شهروندان به خصوص در کلانشهرهاست و یک نمونه آشکار آن نیز، برداشت پول توسط دستگاه‌های پارکبان و خودپردازهای پارکینگ‌هاست.

به نظر می‌رسد نظارت چندانی بر پارکینگ‌های سطح شهر وجود ندارد و پیمانکاران برای کسب سود بیشتر، قوانین و مقررات را به راحتی زیر پا می‌گذارند؛ این وظیفه‌ی مسلم شهردار تهران است که بر عملکرد پارکینگ‌های سطح شهر نظارت بیشتری داشته باشد تا هر پیمانکاری برای خودش قانون پرداخت وضع نکند و اصطلاحاً مردم را سرکیسه ننماید.

در روزهای گذشته، شهروندان عادی در تماس با نجواخبر از بی‌نظمی و دریافت بیش از قانون در پارکینگ‌های سطح شهر و به طور مشخص پارکینگ برج میلاد انتقاد داشتند؛ آن‌ها ادعا کردند یک و نیم تا دو برابر بیشتر پول از مردم گرفته می‌شود و این تخلف در ایام آخر هفته بیشتر به چشم می‌خورد.

برای راستی‌آزمایی این انتقاداتِ مکرر، خبرنگار ما به طور نامحسوس به پارکینگ پارک میلاد رفت و در نهایت برای ۴۵ دقیقه توقف، ۸ هزار و ۷۰۰ هزار تومان کارت کشید؛ این در حالیست که براساس آنچه بیلبورد ورودی پارکینگ نشان می‌دهد در آخر هفته هر یکساعت توقف، نهایت باید پنج هزار تومان هزینه داشته باشد.

مامور پارکینگ وقتی با اعتراض خبرنگار ما مواجه شد، اعلام کرد که نرخ‌ها عوض شده و هنوز اطلاع‌رسانی دقیق صورت نگرفته و وقتی اعتراض‌ها بیشتر شد، اعلام کرد که اشتباه رخ داده و این اشتباه گاهی پیش می‌آید!

اما به راستی این رفتار می‌تواند مصداق روشنِ دست کردن در جیب مردم در روز روشن باشد و آیا شهردار محترم تهران خبر دارد که در گوشه گوشه‌ی شهر چه اتفاقاتی در جریان است و چطور مردم مجبور به پرداخت هزینه‌های سنگین از جیب می شوند؟!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 17 =

دکمه بازگشت به بالا