تورهای موتور سواری به سبب شیوع کرونا متوقف شدند

به نقل از اماج – براساس خبرهای منتشر شده، تورهای موتور سواری به سبب شیوع کرونا متوقف شدند.

داستان چیست؟

براساس آمار، بیش از سه، چهار هزار موتورسیکلت سنگین در تهران وجود دارند که قیمت برخی از این موتورسیکلت های لاکچری از 500 میلیون تا بیش از 2 میلیارد تومان است. بیشتر صاحبان این موتورها این وسایل را برای تردد روزانه انتخاب نکرده و علاقمند هستند در روزهای تعطیل برای ورزش و تفریحی استفاده کنند. این موتورسیکلت ها برای تردد در سطح شهر باید از مراجع مربوطه از جمله پلیس راهور مجوز تردد بگیرند.

پیست های موتورسواری هیات ها و فدراسیون موتورسواری بخشی از این جوانان را جذب خود کرده است و بخشی دیگر این موتورسواران می توانند در تورهای کانون جهانگردی و اتومبیلرانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری شرکت کنند.

رئیس کلوپ موتورسواران کشور با اشاره به برگزاری هفت تور موتورسواری در سال گذشته گفت: این میزان به نسبت تعداد و ظرفیت فعالیت در این رشته بسیار کم است اما شرایط کرونا در کشور محدودیت های زیادی را برای ما ایجاد کرده بود.

سعید باقری با بیان اینکه هدف اصلی کلوپ، ساماندهی تور موتورسواری در کشور است، گفت: دلیل انتخاب مبدا و مقصد مرتبط با حوزه گردشگری در تورهای موتورسواری، مانند کاخ نیاوران، گلستان، مرقد امام خمینی، برج میلاد برای معرفی این اماکن به مردم و ترویج صنعت گردشگری بوده است.

وی درخصوص چرایی دلیل کم برگزار شدن این تورها گفت: اهمیت شرایط مناسب آب و هوایی، شیوع کرونا و محدودیت های ناشی از آن سبب شده تعداد این تورها کم شود؛ در غیر این صورت می توانستیم ماهیانه سه تور موتورسیکلت برگزار کنیم.

او همچنین با اشاره به اینکه شیوع کرونا و در ادامه بستن شدن مرزها بسیاری از تورهای متوقف کرد، گفت: قرار بود در ایام محرم سال گذشته تور تهران- کربلا برگزار شود که با بسته شدن مرزها این برنامه نیز لغو شد. همچنین قرار بود به دیگر کشورهای همسایه نیز تورهای مشابه برگزار کنیم که میسر نشد که با کاهش محدودیت های کرونا اقدام به برگزاری این تورها خواهیم کرد. برگزاری تورهای میان دو شهر و استان نیز از جمله دیگر برنامه کلوپ خواهد بود.

باقری در ادامه با اشاره به تورهای غیر قانونی که در سطح برخی اتوبان ها برگزار می شود، گفت: متاسفانه این تورها هیچ مجوز برگزاری نداشته و به صورت غیر قانونی برگزار می شود که می تواند عواقب زیادی برای این موتورسیکلت سواران داشته باشد.

وی در مقایسه تورهای غیر قانونی و قانونی گفت: تمام مجوزهای لازم در تورهای کلوپ موتورسواری از پلیس و دیگر مراجع گرفته می شود و آموزش لازم به سر گروه های حاضر در این تورها برای جلوگیری از وقوع تصادف داده می شود همچنین خودورهای امدادی نیز در طول مسیر موتورسواران را همراهی می کنند.

رئیس کلوپ موتورسواران کانون جهانگردی و اتومبیلرانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در خاتمه از جوانان علاقمند این ورزش باهیجان خواست از تورهای مجوزدار و قانونی موتورسواری استفاده کنند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − شش =

دکمه بازگشت به بالا