تبیین کتاب بصیرت در مکتب حاج قاسم / جوهره مکتب حاج قاسم بصیرت است.

تبیین کتاب بصیرت در مکتب حاج قاسم / جوهره مکتب حاج قاسم بصیرت است.

به گزارش پایگاه خبری آماج – رحیم لیالی و جمال مشمایی نویسندگان کتاب بصیرت در مکتب حاج قاسم, در سالروز دومین سالگرد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از کتاب خود رونمایی کردند.

سردار رحیم لیالی در ابتدای این نشست گفت: همانطور که مستحضرید هر انسانی چهار نوع ارتباط دارد: ارتباط با خدا، ارتباط با خلق، ارتباط با موجودات و آخر ارتباط با طبیعت است. ما اعتقادمان این است که حاج قاسم عزیز با توجه به اینکه به کهن بصیرت که در واقع درک درونی حقایق است رسیده بود.

وی ادامه داد: ما نمی‌خواهیم از حاج قاسم به عنوان یک اسطوره دست نیافتنی قلمداد کنیم .مقام معظم رهبری به زیبایی مکتب حاج قاسم را تبیین کردند و فرمودند: در راستای مکتب پیامبر و تربیت شده مکتب امام است و به واقع این نوع نگاه حاج قاسم در عرصه‌های مختلف خودش را نشان داده است.

نقش حاج قاسم در مقابله با گروه‌های تروریستی شاید در شرایط فعلی چندان قابل درک نباشد و سال‌ها بعد با مشخص شده توطئه غرب در این منطقه قابل درک است این موارد ناشی از بصیرت شهید حاج‌قاسم‌سلیمانی به جایگاه خطیر و ارزشمند انقلاب اسلامی و ولایت مطلقه فقیه بوده است. لذا ما در این کتاب به دنبال این هستیم که بصیرت در مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی را از ابعاد مختلف مورد کنکاش و بررسی قرار دهیم.

لیالی, به وصیت نامه حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: اگر انسان می‌خواهد ارتباط حاج قاسم با خدا را ترسیم کند کافیست یک بار وصیت نامه حاج قاسم را مرور کند و آنجاست که فکر می‌کنیم عارف ترین عارفان است.

نویسنده کتاب بصیرت در مکتب حاج قاسم افزود: بصیرت در ارتباط با خلق، موجودی از حاج قاسم ساخته بود که یک فرزند شهید دو سه ساله وقتی هنگام نماز حاج قاسم به او شاخه گلی را تقدیم می‌کند، حاجی آن گل را در حین نماز از او می‌گیرد و جالب این است همسر شهید فرمود بچه دو سه ساله من تا به حال حاج قاسم را ندیده بود.بنا براین جوهره مکتب حاج قاسم بصیرت است.

این محقق تصریح کرد: شهید حاج قاسم نه تنها نسبت به ارتباط با خود و ارتباط با خدا و خلق بلکه حتی در ارتباط با موجودات و حیوانات یک نگاه عرفانی و روح خدایی داشت.حاجی در منطقه مقاومت بود که خبر دار شد تهران برف شده است، و ایشان پیغام فرستاد که موجودات زبان بسته از بین نروند.

وی خاطر نشان کرد: هم سنگران حاج قاسم مطرح کرده اند که نمازهای شب حاج قاسم و راز و نیاز این مرد، به گونه ای بود که خود را یک بنده ساده خدا می‌دانست لذا دیدید ایشان گفتند برای من القاب به کار نبرید و من سرباز حاج قاسم سلیمانی هستم.
این نویسنده به دیگر نویسنده این کتاب اشاره و گفت: آقای مشمایی، جوان متدین و دانشجوی دکتری در این حوزه زحمات زیادی کشیدند و این کتاب را با عنوان بصیرت در مکتب حاج قاسم حدود یک سال قلم زده شد. بنده از بیشتر فرماندهان جبهه مقاومت که می‌دانستم با حاج قاسم بودند ارتباط برقرهر و صحبت کردیم و نهایت این توفیق ایجاد شد در سال 1400 در دومین سالگرد آسمانی شدن و جهانی ماندن حاج قاسم این کتاب منتشر شود.

وی اظهار داشت: حاج قاسم همه عزت شما در این بود که گمنام بمانید. گمنام نگاه کردن شما عامل جهانی شدن شما شده است و بنده خودم را خیلی کوچک تر می‌دانم که در این عرصه مطلبی را به نام بنده حقیر گفته شود اما چه کنیم که امام ما فرمود : زنده نگه داشتن یاد و نام شهداء کمتر از خود شهادت نیست.

لیالی در پایان افزود: جا دارد از انتشارات آفتاب گیتی و حسن برخورد ویژه عزیزانی که زحمت را متقبل شدند تقدیر و تشکر کنیم و امیدواریم دعای خیر روح بلند حاج قاسم عزیز، همه ما را شفاعت کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + سیزده =

دکمه بازگشت به بالا