تاسیسات گردشگری قم باید استانداردسازی شود

براساس آخرین اخبار بدست رسیده و سخنان معاون گردشگری قم، تاسیسات گردشگری قم باید استانداردسازی شود.

مهدی نصراصفهانی در دیدار با سیدمهدی پورحسینی، مدیرعامل شرکت رابین آروین رهنما عامل تطبیق استانداردهای گردشگری در استان اظهار کرد: در ایامی بسر می بریم که تاسیسات گردشگری قم بدلیل شیوع ویروس کرونا کم رونق هستند و این فرصت مغتنمی است که واحدهای گردشگری با معیارهای استاندارد تطبیق داده شوند.
معاون گردشگری قم با بیان اینکه پروانه استانداردسازی حدود 50 واحد از تاسیسات استان صادر شده، ادامه داد: با توجه به دستور العمل های معاونت گردشگری کشور مبنی بر استانداردسازی تأسیسات گردشگری، ضوابط درجه بندی استانداردسازی و کیفیت خدمات تهیه و ابلاغ شده است.

نصر اصفهانی گفت: تعداد تاسیسات گردشگری استان حدود 450 واحد است که از این تعداد فرآیند استانداردسازی 165 واحد اعم از هتل ها، هتل آپارتمان ها، مهمان پذیرها، سفره خانه های سنتی، اقامتگاه های بومگردی، مجتمع های گردشگری و بین راهی در حال انجام است.

وی تصریح کرد: ایجاد تاسیسات گردشگری استاندارد برای رفاه و رضایت گردشگران از مهمترین برنامه های معاونت گردشگری استان است تا مطابق با آخرین استانداردهای جهانی بتوانیم گامی موثر در مسیر ارتقای سطح خدمات مورد نیاز گردشگران برداریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 1 =

دکمه بازگشت به بالا