برگزاری سومین اجلاسیه شبکه بین المللی دانشگاه های مجازی جهان اسلام در اسلام آباد پاکستان

برگزاری سومین اجلاسیه شبکه بین المللی دانشگاه های مجازی جهان اسلام در اسلام آباد پاکستان

به گزارش پایگاه خبری آماج : سومین اجلاسیه شبکه بین المللی دانشگاه های جهان اسلام به دبیر کلی آقای دکتر کریم نجفی برزگر و میزبانی کشور پاکستان در شهر اسلام آباد برگزار شد.

در این اجلاس ضمن ابلاغ مدیریت کمیته اجرایی به کشور ترکیه نسبت به تصمیمات کلان حوزه ی اجرایی از قبیل آیین نامه ی اجرایی رای گیری و مصوباتی به عمل آمد. در این اجلاسیه که با حضور تمام کشور های عضو شامل 57 کشور از جمله ایران برگزار گردید، اعضا به بیان نقطه نظرات خود پرداختند. گفتنی است در این اجلاسیه، موسسه آموزش عالی زبدگان، رئیس دانشگاه پیام نور ایران، رئیس دانشگاه علامه طباطبایی، واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی نیز حضور داشتند و به بیان نقطه نظرات خود و ارائه ی پیشنهاداتی در زمینه ی ارتقای سطوح شبکه پرداختند. همچنین در این اجلاسیه، آقای دکتر محمدرضا جمشیدی به نمایندگی از کارگروه اجرایی ایران به بیان پیشنهاداتی پرداخت که مورد تایید و تاکید کشور ترکیه و سایر اعضا جهت عملی شدن قرار گرفت.

آقای دکتر محمدرضا جمشیدی در بیان نظرات خود که با رویکرد اشتغالزایی و ارتقای سطوح علمی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی شبکه مطرح شده بود، ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مسئولین امر از جمله آقایان دکتر نجفی، کریمی و رئیس موسسه آموزش عالی زبدگان آقای دکتر سعید درخشان اعلام کرد، به زودی در ایران همایشی توسط شبکه با اجرای موسسه آموزش عالی زبدگان بر قرار خواهد شد و در آن همایش نسبت به آشنایی هرچه بیشتر مسئولین امر با کارکردهای شبکه پرداخته خواهد شد.

دکتر علی کریمی رئیس شورای راهبردی شبکه با حضور در این اجلاسیه به مدیریت حوزه های اجرایی پرداخت و در اثنای مذاکرات به هم افزایی بین کشور ها تاکید کرد.

دکتر کریم نجفی برزگر در این اجلاسیه ضمن بیان نظرات ارزشمند و سازنده ی خود اعلام نمود: هدف از تشکیل این اجلاسیه، تعیین خط مشی های اصلی شبکه برای حضور مقتدرانه در جهان است و در این راستا هم افزایی و مساعی باید در اولویت کارها قرار گیرد تا زمینه ی دسترسی عموم کشورهای عضو به خدمات یکپارچه با قوت اجرا شود.

در این اجلاسیه، بطور مجازی و ویدئو کنفرانس آقای دکتر سعید درخشان رئیس موسسه آموزش عالی زبدگان، آقای وحید روحی نیاسر، دبیر انجمن مدیران شرکت های دانش بنیان، آقای دکتر جهانبخش مصلحی، مشاور دبیر کل و معاونت طرح های عمرانی شبکه بین المللی دانشگاه های مجازی جهان اسلام، آقای دکتر گرجی و سرکار خانم مهندس نی زن نیز بطور جداگانه به تشریح وظایف، اهداف و ماموریت های پیش رو پرداختند.

آقای دکتر سعید درخشان در این اجلاسیه ابراز داشتند که موسسه آموزش عالی زبدگان بعنوان بازوان توانمند اجرایی شبکه در سطح کشور طرح ها را با قدرت اجرا خواهد کرد و ا هیچ کوششی در این راستا کوتاهی نخواهد کرد.

لازم به ذکر است این اجلاسیه بین المللی که کاملا به زبان انگلیسی و طی مدت دو روز در شهر اسلام آباد پاکستان با پوشش خبری خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران برگزار گردید، در تاریخ 22 اردیبهشت ماه سال 1401 پایان یافت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا