برای تعظیم شعائر در شهادتهای اهل بیت و یا برپایی جشن های بزرگ اسلام باید بیشتر تلاش کرد

گلایه استاد حسینی قمی از کم کاری هیئات در برپایی مراسمات مذهبی

به گزارش پایگاه خبری آماج : حجت السلام والمسلمین سید حسین حسینی قمی گفت: برای تعظیم شعائر در شهادتهای اهل بیت و یا برپایی جشن های بزرگ اسلام باید بیشتر تلاش کرد و کوتاهی ای که شده جبران کنیم.

حجت الاسلام حسینی قمی استاد حوزه علمیه قم، سخنران مذهبی و کارشناس مسائل دینی در اجلاس سالانه مجمع جهانی حضرت علی اصغر علیه السلام در حرم مطهر رضوی با اشاره به وظایف هیئات برای تعظیم شعائر گفت: با وجود آنکه در ایام ماه محرم برگزاری مراسمات عزاداری به اوج می رسد اما در دیگر ایام شهادت اهل بیت کم کاری شده است و با وجود پای کار بودن مردم اما رسانه ها و مسوولین هیئات کم کاری کردند که باید جبران شود.

وی در ادامه این گلایه افزود : اگر متولیان هیئات پای کار بودند همچون مجلس شیرخوارگان که عالم گیر شد دیگر مراسمات هم جهانی می شد.

استاد حسینی قمی با مقایسه برگزاری مراسمات مردمی بزرگداشت شهادت اهل بیت در عراق گفت: هفته دیگر شهادت امام جواد (ع) مقایسه کنید جمع عزاداران مشهد را با عزایی که هفته آینده در کاظمین می شود شاید یک صدم آن باشد. همین چند وقت اخیر برگزاری مراسمات شهادت حضرت موسی بن جعفر علیه السلام که ۵ میلیون شرکت کننده داشت را مقایسه کنید با ایران.

وی ادامه داد: در جشن ها و اعیاد هم کوتاهی شده است. در آستانه غدیر هستیم. غدیر را باید جهانی کنیم.آیا به وظیفه مان عمل کردیم؟ چقدر بچه ها با غدیر آشنا هستند؟ از این مجالس و فرصت ها استفاده کنید. رهبری فرمودند نگویید دهه ولایت بگویید ماه ولایت. مناسبتهای زیادی داریم در این ماه که باید بزرگ داشته شوند.

وی تاکید کرد: افرادی که می خواهند مراسمات استقبال از محرم داشته باشند بگذارند بعد از جشن غدیر و بعد ۲۵ ذی الحجه.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − هشت =

دکمه بازگشت به بالا