اولین نمایشگاه بین المللی و تخصصی زنجیره ارزش پوشاک طراحی، مد، لباس، چرم و صنایع وابسته

به گزارش خبرنگار آماج  – اولین نمایشگاه بین المللی و تخصصی زنجیره ارزش پوشاک طراحی، مد، لباس، چرم و صنایع وابسته صبح امروز سه شنبه 20 آبان در محل نمایشگاه‌های بین المللی شهر آفتاب افتتاح و آغاز به کار کرد.
در ابتدای این مراسم، پیش از بریدن روبان ابوالقاسم شیرازی رییس اتحادیه تولیدکنندگن و فروشندگان پوشاک بااشاره به اینکه امروز روز مهمی برای صنعت پوشاک است گفت: این نمایشگاه از 20 الی 23 مهرماه برقرار است و باید از همه مسئولان و کسانی که در اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک، اتاق‌های اصناف ایران و تهران ، اتحادیه‌های پوشاک سراسر کشور، اتحادیه‌های همگن و وابسته مرکز امور اصناف و بازارگان و دفتر صنایع نساجی، پوشاک و سلولزی وزارت صمت، کارگروه ساماندهی مد لباس وزارت ارشاد، معاونت نظارت بر عملکرد نیروی انتظامی و جمعی از کارشناسان و کارآفرینان که در برگزاری نمایشگاه همکاری داشتند تشکر کنم.
در این نمایشگاه تمامی حوزه‌های زنجیره ارزش پوشاک اعم از صنایع نساجی، ریسندگی بافندگی رنگرزی، چاپ ، پوشاک، طراحی ، ماشین آلات و تجهیزات وابسته ، دستگاه‌های ریسندگی و بافندگی، تولید تعمیرات و نگهداری صنایع وابسته چرم سراجی کفش مشاغل خانوادگی مرتبط توسط زنان سرپرست خانوار، کالاهای فرهنگی عفاف و حجاب حضور دارند.
شیرازی افزود: ما در این نمایشگاه نگاه ویژه‌ای به طراحی به ارزش های بومی و ملی کشور در هویت و پوشش اقوام و همچنین نگاه استراتژیک به بازارهای منطقه‌ای و صادرات داشته‌ایم. همچنین یکی دیگر از اهداف این نمایشگاه ارتباط بیشتر طراحان با صنعت و استفاده از طراح‌های خلاقانه نوآور و همسو با فرهنگ جمهوری اسلامی در تولیدات پوشاک است.
به گزارش خبرنگار در این نمایشگاه چهار روزه، حدود صد تولیدکننده و فعال پوشاک حضور پیدا کردند و قرار است همایش‌ها ورک‌شاپ‌‌های متعددی در زمینه‌ طراحی، تولید عرضه و فروش پوشاک برگزار شود. همچنین بخش ویژه‌ای نیز به لباس اقوام ایرانی اختصاص پیدا کرده است و در اختتامیه از منتخبین علمی دانشگاه و تولیدکنندگان برتر و کارآفرینان تقدیرخواهد شد.
نمایشگاه تهران مدکس از 20 الی 23 مهر برگزار می‌شود و علاقمندان می‌توانند از ساعت 10 الی 17 به صورت رایگان از این نمایشگاه واقع در دو سالن محل نمایشگاه‌های شهر آفتاب بازدید کنند.
مهمان های ویژه ای همچون جناب آقا محمدی از تشخیص مصلحت نظام و آقای نیارکی معاون وزیر صمت و عباس شوکتی معاونت مرکز کار ایران و روسای اتحادیه های کشوری حضور داشتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 9 =

دکمه بازگشت به بالا