آیت الله العظمی مدرسی: مسئولین عراق باید به وظایف خود در برابر ملت عمل کرده و به اراده و تصمیم آن‌ها احترام بگذارند.

آیت الله العظمی مدرسی: مسئولین عراق باید به وظایف خود در برابر ملت عمل کرده و به اراده و تصمیم آن‌ها احترام بگذارند.

به گزارش پایگاه خبری آماج – آیت الله العظمی سید محمد تقی مدرسی تأکید کردند: «ملت عراق علی رغم تلاش برخی در راستای عدم مشارکت مردم، با مشارکت در انتخابات مجلس، که مورد تأیید جهانی بود، بلوغ و رشد خود را نشان داد». و افزودند: «البته ضعف‌هایی وجود دارد که باید رفع شود».

معظم‌له خاطر نشان کردند: «اگر مسئولین و دست‌اندرکاران اجرای انتخابات در عراق کوتاهی و قصور داشته باشند، در آینده محاکمه خواهند شد؛ زیرا در برابر خداوند و ملتی که امیدوارانه در انتخابات شرکت کردند، مسئولند. این افراد باید به اراده و انتخاب مردم احترام بگذارند و اگر خطایی در شمارش آرا رخ داده یا فردی نالایق و به ناحق انتخاب شده یا کسی به ناحق بازنده شده، تمامی این‌ها باید با مشورت همگانی، اصلاح شود تا به اعتماد مردم خدشه وارد نشود، زیرا اگر این اتفاق رخ دهد، بر انتخابات آینده و نیز بر ثبات داخلی تأثیر منفی خواهد گذاشت».

آیت الله العظمی مدرسی در همین راستا توصیه‌هایی قابل تأمل عنوان کردند و فرمودند:
اول: «نامزدهایی که موفق به کسب اعتماد مردم شده‌اند باید همواره با مردم منطقه‌ی انتخابی خود مشورت کنند و با آن‌ها در ارتباط باشند. تا نقطه نظرات همه‌ی گروه‌ها در پارلمان مطرح شود».
دوم: «دولت جدید باید بودجه‌ای برای پارلمان عراق در جهت جذب کارشناسان در نظر بگیرد تا از علم و اندیشه‌های مختلف استفاده شود».
سوم: «سازمان‌های اجتماعی در عراق قدمت صدها ساله دارند. باید از تجربیات این سازمان‌ها و مؤسسات که مهم‌ترین‌ آن‌ها عشایر و حوزه‌های علمیه هستند و همواره در نجات عراق نقش مهمی داشتند، استفاده شود».
‏almodarresi.com/fa/3338

کانال تلگرام
‏t.me/almodarresi_fa
صفحه اینستاگرام
‏instagram.com/almodarresi_fa

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 9 =

دکمه بازگشت به بالا