آیت الله العظمی مدرسی: باید جهانیان را زیر پرچم ایمان به خداوند سبحان، متحد کنیم.

🔵 آیت الله العظمی مدرسی: باید جهانیان را زیر پرچم ایمان به خداوند سبحان، متحد کنیم.

به گزارش آماج، آیت الله العظمی سید محمد تقی مدرسی طی سخنانی عنوان کردند: «شیعه دو نیروی محرک دارد، یکی نیروی نشاط، شور و احساسات است و دومی نیروی حکمت و خردورزی است که آن را از امام علی علیه السلام و شور خود را از امام حسین (ع) در کربلا الهام می‌گیرد».

معظم‌له در مصاحبه‌ای با شبکه آلمانی (ZDF) اظهار کردند: «شیعیان در طول سال و در تمامی منابر، جلسات و مراکز خود درباره امام حسین (ع) سخن می‌گویند و با فرا رسیدن اربعین حسینی شعله عشق در قلب آن‌ها شعله‌ور می‌شود. البته شور و نشاط آن‌ها تنها از بُعد احساسی نیست، بلکه بُعد دینی و تمدنی که در قیام امام حسین (ع) وجود دارد نیز در این شور اثر گذار است».

آیت الله العظمی مدرسی درباره زیارت اربعین خاطرنشان کردند: «این زیارت یک راهپیمایی الهی است و تنها متعلق به تشیع و اسلام نیست. مشارکت‌کنندگان در این مراسم با تمام وجود امامت امام حسین (ع) بر بشریت را احساس می‌کنند. از این روست که محبین اهل‌بیت (ع) تلاش می‌کنند هر ساله در این مراسم شرکت کنند. اما بسیاری از آن‌ها امسال به سبب موانع بهداشتی و سیاسی نتوانستند خود را به کربلا برسانند».

ایشان در ادامه افزودند: «خداوند سبحان که جهان را خلق کرده است، انسان را در چالش و سختی تنها نمی‌گذارد. بلکه همواره به او امید می‌‌دهد که بتواند استقامت کند. خداوند متعال در تمام کتب آسمانی وعده داده که جهانیان زیر پرچم ایمان متحد خواهند شد، که این پرچم به دست حضرت ولی‌عصر عجل الله فرجه الشریف است و همراه او عیسی (ع) نیز خواهد آمد و پشت سر او نماز خواهد خواند تا سبب اتحاد بین مردم شود».
‏almodarresi.com/fa/3268

🔹کانال تلگرام
‏t.me/almodarresi_fa
🔹صفحه اینستاگرام
‏instagram.com/almodarresi_fa

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 15 =

دکمه بازگشت به بالا